Logo NHL Logo NHL

Logo NHL (© 1)

Czas na porcję informacji z lodowisk hokejowej ligi NHL. Mimo, że w rozgrywkach trwa przerwa, to poza lodowiskami dzieje się wiele ciekawego. Zapraszam.

Po dłuższej przerwie pora na garść informacji o hokejowej lidze NHL. Na lodowiskach amerykańsko – kanadyjskiej organizacji trwa przerwa między sezonowa, ale mimo, braku emocji na lodzie nie brakuje ich poza nim. Rozpoczęła się karuzela transferowa zawodników i trenerów. Znamy już rozkład gier przedsezonowych. Co raz więcej wiadomo na temat Winter Classic Game.


Ponadto w trakcie sezonu nie będzie tradycyjnego meczu gwiazd, bowiem nastąpi przerwa w rozgrywkach na turniej olimpijski w Vancouver, gdzie tak jak się to zapoczątkowało w 1998 roku w Nagano wystąpią hokeiści z lodowisk NHL.

Na rynku transferowym już na samym początku mieliśmy do czynienia z kilkoma ciekawymi ruchami. Należy się jednak spodziewać, że przed pierwszym gwizdkiem sezonu dojdzie do jakiś spektakularnych przesunięć w składach drużyn NHL.

Dziś o RangersachWiadomością ostatnich dni było przejście Vaclava Prospala z Tampa Bay do Rangersów z Nowego Jorku. Środkowy z Czech miał całkiem udany sezon w barwach poprzedniej drużyny, jednak
najwyraźniej nie widział szans na sukces w składzie „Błyskawic” z Florydy. Z nowym pracodawcą podpisał roczną umowę.

W ogóle „Strażnicy” z Nowego Jorku poczynili kilka spektakularnych wzmocnień przed najbliższą kampanią. Nowojorczycy na dzień dzisiejszy pozyskali już poza wspomnianym Prospalem, Christophera Higginsa z Montrealu, Mariana Gaborika z Minnesoty, Envera Lisina z Phoenix.

Coach nowojorczyków John Tortorella liczy także, iż w składzie ekipy pozostanie Brandon Dubinsky, który jeszcze nie ma przedłużonej umowy z dotychczasowym teamem. Jest to tym ważniejsze, że do Montrealu powędrował Scott Gomez.

Ławkę trenerską niebiesko – czerwonych zasilił jeden z najlepszych ich graczy w historii. Od tego tygodnia asystentem trenera jest Mark Messier. Jest to znakomita wiadomość dla fanów tej ekipy, którzy zapewne liczą, że wspomoże on ich ulubieńców w powrocie na szczyt ligi.

O innych informacjach z rynku transferowego i składach drużyn już wkrótce. W kolejnych artykułach, także podsumowania poprzedniego sezonu tak drużynowe jak i indywidualne.

Winter Classic GameNową tradycją w NHL stało się tzw. Winter Classic Game. Nazwę taką nosi spotkanie dwóch drużyn rozgrywane w środku sezonu na otwartym stadionie. Pomysł ten przyjął się znakomicie i wygląda na to, że już na stałe zadomowi się w kalendarzu rozgrywek. Niektórzy wieszczą nawet, że impreza ta zastąpi już wkrótce All Stars Game, przed którą miga się wielu gwiazdorów zmęczonych regularnymi rozgrywkami.

Spotkanie to jest nie lada gratką dla fanów hokeja. Towarzyszy mu specjalna oprawa, niecodzienne stroje drużyn (tzw. retro), i co najważniejsze wielkie emocje i mnóstwo bramek.

W najbliższym sezonie gospodarzami WCG będą „Niedźwiadki” z Bostonu, które podejmować będą 1 stycznia 2010 roku, Philadelphia Flyers. Odwieczni rywale ze Wschodniego Wybrzeża staną w szranki na arenie, której gospodarzem na co dzień są baseballiści Boston Red Sox – Fenway Park.

Spotkanie już cieszy się wielkim zainteresowaniem fanów hokeja. Uruchomiona została specjalna strona internetowa (www.nhl.com/winterclassic), która na bieżąco informuje o wydarzeniach związanych z tym spotkaniem.

Wkrótce kolejne informacje związane z NHL.
Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!