(© Arild Vågen, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Statoil_2012.jpg)

Senatorowie przygotowują projekt ustawy, zgodnie z którą sprzedaż alkoholu na stacjach benzynowych będzie zakazana. Inicjatywę poparło Ministerstwo Zdrowia.

Przeciwne temu rozwiązaniu są organizacje zrzeszające stacje paliw. Leszek Wieciech z Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego zaznaczał, że zakaz sprzedaży alkoholu wymusi podniesienie cen paliw. Podkreślił, że większość dochodów stacji generowanych jest ze sprzedaży pozapaliwowej - głównie papierosów i alkoholu.

Halina Pupacz z Polskiej Izby Paliw Płynnych twierdzi, że ograniczenie sprzedaży alkoholi nie jest sposobem na walkę z pijanymi kierowcami. Jak mówiła w rozmowie z portalem Gazeta.pl, więcej kierowców przyjeżdża do hipermarketów, gdzie może kupić napoje alkoholowe, niż na stacje benzynowe.

Pomysł popiera Ministerstwo Zdrowia. Ministerstwo rozumie interes przedsiębiorców, ale chodzi tutaj wyłącznie o kwestie finansowe i właściciele stacji powinni szukać dochodu sprzedając inne produkty.

Odmiennego zdania jest senator Kazimierz Kutz. Jego zdaniem pomysł ten jest niedorzeczny, a wprowadzenie takiego zakazu nie ma sensu, ponieważ nie są to główne miejsca, gdzie ludzie się w alkohol zaopatrują.

Znajdź nas na Google+

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!