"Nie ma dzieci - są ludzie". Nowa kampania społeczna

Polska ojczyzną praw dziecka? Wyniki badań OBOP temu przeczą. Bo jak się okazuje, nadal istnieje społeczne przyzwolenie na bicie dzieci.
"Dzieci i ryby głosu nie mają"

Od 4 do 12 sierpnia bieżącego roku OBOP na próbie 1005 Polaków przeprowadził badanie dotyczące bicia dzieci. 68 procent respondentów uważa, że są sytuacje, w których dziecku trzeba dać klapsa, a 38 procent zgadza się ze stwierdzeniem, że lanie jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Z kolei 24 procent uważa bicie dzieci za skuteczną metodę wychowawczą. Natomiast dezaprobatę dla kar cielesnych wyraziło 71 procent badanych.

Dzień Dziecka inaczej. Zobacz zdjęcia!

Badania takie przeprowadzono i w ubiegłym roku. Okazało się, że przez ten czas poziom społecznej akceptacji dla bicia dzieci obniżył się jedynie o 1 procent. Szkoda, że zwolennicy kar fizycznych wobec dzieci zapominają, że przemoc rodzi przemoc, a najlepsza metoda wychowawcza to miłość, dużo ciepła i rozmowy z dzieckiem.

Klikając w ten

link

, zapoznamy się ze szczegółami raportu "Postawy społeczne wobec bicia dzieci"."Nie ma dzieci - są ludzie"

20 listopada, z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka ruszyła kampania społeczna "Nie ma dzieci - są ludzie". Ma ona przypominać, że dzieci są pełnoprawnymi obywatelami i przysługują im prawa, które powinny być przestrzegane. Jest również podsumowaniem wszystkich działań zorganizowanych w Roku Janusza Korczaka.

Data ta nie jest datą przypadkową. Wtedy to właśnie obchodzony jest Powszechny Dzień Praw Dziecka, ustanowiony przez ONZ w ramach uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka oraz Konwencji o Prawach Dziecka, czyli najważniejszego dokumentu, który obowiązuje niemalże w wszystkich państwach świata i który ma zapewniać ochronę wszystkim dzieciom (...) W ostatnim czasie mamy do czynienia z zatrważająca ilością przemocy wobec dzieci. Chciałbym, aby ta kampania zwróciła uwagę społeczeństwa i przypomniała mu, że dziecko jest pełnoprawnym obywatelem i należy mu się najwyższe poszanowanie - powiedział Michalak.Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.