"Bracia" to najnowszy dramat wojenny Jima Sheridana. W Polsce premiera kinowa miała miejsce 21 maja. Film ukazuje obraz ludzkich emocji, z wyrazistym okrucieństwem wojny.

Film oparty na duńskich "Braciach" z 2004 roku. Dramat opowiada historię pewnej amerykańskiej rodziny, Sama Cahilla, wzorowego ojca dwóch córek i męża Grace, i Tommyego, brata Sama. Losy bohaterów zmieniają się po tym, gdy Sam ginie podczas swojej służby w Afganistanie. Wiadomość o jego śmierci to cios dla całej rodziny. Również dla jego brata Tommy’ego, który w naturalnym odruchu zaczyna pomagać zrozpaczonej dziewczynie. Z czasem oboje zbliżają się do siebie. Gdy już nie są w stanie ukryć rodzącego się między nimi uczucia, okazuje się jednak, że Sam żyje...

Film dzięki wkomponowanym fragmentom z Afganistanu zyskuje na dramatyzmie. Ukazuje niedolę żołnierzy. Nie mamy krystalicznego bohatera, pojawiają się tylko pewne rysy na wizerunku amerykańskiego żołnierza, choć fabuła w jakiś sposób owe rysy zaciera. Ważnym wątkiem jest okrucieństwo wojny oraz piętno jakie pozostawia ona w człowieku.Dramat Jima Sheridana głęboko porusza widza. Mocne sceny zostały świetnie zagrane przez Tobey'ego Maguire'a. Humor tego filmu - zabawne dialogi córek Sama powodują, że Bracia się nie tylko podobają, ale i coś z tego obrazu zostaje w widzu po opuszczeniu kinowej sali.

Obsada

Natalie Portman jako Grace Cahill
Tobey Maguire jako Sam Cahill
Jake Gyllenhaal jako Tommy Cahill
Sam Shepard jako Hank Cahill
Carey Mulligan jako Cassie Willis
Bailee Madison jako Isabelle Cahill
Taylor Geare jako Maggie Cahill
Mare Winningham jako Elsie Cahill

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!