Udana premiera nowego filmu aktorów WS pt. "Annemin Yarasi' (Cierpienia mojej matki). Na widowni byli liczni celebryci, znani aktorzy, z Muratem Yildrimem na czele a nawet żona premiera Turcji. Meryem chwalono za złocistą suknię i ... film.

Premierę filmu którego treścią są współczesne odniesienia do tragicznej wojny w Bośni (kręcono go pod Belgradem) poprzedzała udana promocja w mediach, w tym spotkanie na żywo z aktorami 'Annemin Yarasi" Meryem Uzerli, Ozanem Guvenem i Okanem Yalabikiem w najpopularniejszym tureckim show TV "Beyaz Show" czy specjalna sesja dla magazynu "Elle Turkey" oraz "Bazaar". Wszyscy czekali na film na miarę bałkańsko-tureckiej żywiołowości, zmysłowej radości życia, obrazu w stylu "Greka Zorby" lub filmów z muzyką Gorana Bregovicia

Klątwa Wspaniałego Stulecia nie zadziałała!

Najwyraźniej twórcy filmu w reżyserii Ozana Aciktana byli pewni sukcesu medialnego i dobrych recenzji co jest bardzo ważne ponieważ każdy mniej udany krok gwiazd serialu "Wspaniale stulecie" jest uważnie obserwowany nie tylko w Turcji ale we wszystkich 70 krajach w których było wyświetlane WS. W Polsce "Kurier TV" pisał o klątwie twórczego pecha artystów sułtańskiej serii ( np. serial z Meryem Uzerli - zawieszono po kilkunastu odcinkach, z Okanem Yalabikiem - po siedmiu, Halit Ergenc - Sulejman - cieszył się życiem rodzinnym, jedynie Burak Ozcivit serialowy Bali Bey wciąż na topie ). Co do serii "Królowa nocy", problemem było zbyt wygórowane honorarium. Meryem Uzerli za rolę Selin, miała stawkę za dzień niemal 10 razy wyższą niż w roli sułtanki Hurrem, co nie dziwi bo czuła się wykorzystywana w historycznej superprodukcji.
Obsada "Annemin Yarasi"


"Annemin Yarasi" było w zamierzeniu filmem artystycznym, w którym spotkali się przyjaciele aktorzy z Wspaniałego Stulecia. Salih (Bora Akkas), chłopak z powojennego sierocińca pragnął odszukać matkę. Spotyka on na swojej drodze ludzi którzy mogliby mu pomoc; rolnika Borislawa (Ozan Guven) i jego piękną żonę Marije (Meryem Uzerli) oraz ich przyjaciela szewca Misrata (Okan Yalabik) i jego niewiastę Nerme (Belcim Bilgim) - czwarta postać na plakacie
Po premierze media tureckie takie jak portal “Haberle” cytują opinie o filmie znanych artystów, politykpw i celebrytów


Aktor Yilmaz Erdogan: Niezwykły film, wielkie aktorstwo Meryem Uzerli, Okana Yalabika i Ozana Guvena i świetna reżyseria. Byłem dumny z moich przyjaciół artystów.

Aktor Murat Yıldırım: Najlepszy film turecki jaki ostatnio widziałem. Pokazał intymne tematy na ostrzu noża. Wiedziałem, że to dobry film, ale nie spodziewałem się, że wypadnie aż tak dobrze.


Aktor Mehmet Aslantuğ: Bardzo dobry film. Opowiada o tym, że brak radości życia to wielka tragedia, każdy z widzów może przeżyć taką traumę.

Aktor Levent Ulgen Zarówno scenariusz i aktorstwo znakomite. Byłem pod wrażeniem pracy reżysera Ozana Aciktana ....Brawo, gratuluję.


Film miał premierę w ostatni czwartek w nocy, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Istambule 11 marca 2016 roku

Następna premiera: Zoopalast w Berlinie 17 marca 2016 r.
z prawej polska aktorka na okładce KurierTV
Marta Ścislowicz w uczesaniu
Hurrem

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!