20 października wieku 82 lat zmarł znany kreator mody, Oscar de la Renta. Według amerykańskich mediów, projektant przegrał walkę z rakiem.

Jak informują media w USA powołując się na rodzinę i przyjaciół, w wieku 82 lat w Kent zmarł legendarny projektant mody Oscar de la Renta. Przyczyna śmierci nie została podana do publicznej wiadomości. Amerykańskie media podejrzewają, że przyczyną śmierci był rak z którym od 2006 roku zmagał się projektant - czytamy na polskieradio.pl.

Oscar de la Renta, amerykańsko-dominikański projektant mody, kształcił się w szkole sztuk pięknych w swojej rodzinnej miejscowości Santo Domingo. W 1952 roku wyjechał z Hiszpanii, gdzie studiował w Academia de San Fernando. Rozgłos zdobył w latach 60. dzięki Jacqueline Kennedy, która jako Pierwsza Dama USA rozsmakowała się w jego eleganckich projektach.

Własny dom mody w Nowym Jorku założył w 1965 roku. Jego stroje nosiły m.in. Nancy Reagan, Hillary Clinton, Oprah Winfer, Sarah Jessica Parker.

Ostatnim wielkim projektem Oscara de la Renty było zaprojektowanie sukni ślubnej dla Amal Alamuddin, która poślubiła George'a Clooney'a.

Zobacz także: 9 mln dolarów za kolekcję zdjęć? Fotografie Cindy Sherman mają szansę pobić rekord

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!