1 września to początek nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży. W trosce o ich bezpieczeństwo podczas wędrówki do szkoły, policja w całym kraju podjęła akcję "Bezpieczna droga do szkoły".

Uczniowie pokonują drogę z domu do szkoły i ze szkoły do domu w różnych warunkach. We wsi Wojnowice na wylocie drogi wiodącej w stronę wsi Łagwy, na styku z drogą wojewódzką nr 307 we wsi Wojnowice powinno być oznakowane przejście dla pieszych. Jest tylko znak "przejście dla pieszych".

Dzieci patrzą na jezdnię i szukają "zebry". Skarżą się, że nie ma widocznych pasów, więc obawiają się przejeżdżających aut osobowych i tirów.

W związku z tym wystosowałam pismo do Stowarzyszenia na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Poznaniu "Droga i bezpieczeństwo" z prośbą o czytelne oznakowanie przejścia. Uzyskałam odpowiedź, że ten odcinek drogi nie podlega Wielkopolskiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich, a "zarządca drogi wyższego rzędu odpowiada za oznakowanie na skrzyżowaniu z drogami niższego rzędu, ale tylko w obszarze obejmującym wspólną część dróg danego skrzyżowania, ograniczonym wyznaczonymi lub domniemanymi liniami zatrzymania oraz ich przedłużeniami".

Tak więc droga prowadząca w kierunku Łagiew w Wojnowicach to droga powiatowa, podlegająca Zarządowi Dróg Powiatowych w Nowym Tomyślu. Dzieci z niecierpliwością czekają na pasy, białą zebrę, po której bezpiecznie będą pokonywać niebezpieczne odcinki drogi do szkoły. To na dorosłych, w szczególności rodzicach i nauczycielach ciąży obowiązek edukacyjny, ale także na kierowcach, którzy w rejonach szkół powinni zachować szczególne środki ostrożności, bo dzieci nie zawsze przestrzegają zasad i przepisów ruchu drogowego.

Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok! zobacz: też tutaj.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!