Fot Fot

Fot. ilustracyjna (© Google Maps)

W sobotnie popołudnie, dwa niewielkie samoloty zderzyły się w powietrzu niedaleko miejscowości Woelfersheim na północ od Frankfurtu nad Menem. Zginęło osiem osób, w tym czworo dzieci. Przyczyny katastrofy nie są znane.

Jak informuje niemiecka stacja telewizyjna ARD, do kolizji doszło 8 grudnia o godz. 16.15 nad miejscowością Woelfersheim, położoną 30 km na północ od Frankfurtu nad Menem. Z niewyjaśnionych przyczyn dwa niewielkie samoloty zderzyły się w powietrzu i spadły na ziemię. Szczątki maszyn spadły na pola i leżały kilkaset metrów od siebie na terenie Wölfersheim-Melbach i Echzell.

W katastrofie zginęło osiem osób, w tym czworo dzieci. Tożsamości ofiar nie udało się na razie ustalić, podobnie jak nie wiadomo skąd i dokąd samoloty leciały. W pobliżu znajduje się lotnisko w Reichelsheim. Policja sprawdzać będzie czy samoloty mogły pochodzić z tego portu lotniczego. Lotnisko to nie obsługuje rejsów liniowych, przyjmuje małe samoloty prywatnych właścicieli.

Wyjaśnianiem przyczyn wypadku zajmie się także Federalne Biuro Badania Wypadków Lotniczych w Brunszwiku. Na miejsce katastrofy przybył także minister spraw wewnętrznych Boris Rhein. Jest to jedna z najgorszych katastrof lotniczych na terenie Niemiec w minionych latach.

W marcu br. w południowej Hesji rozbił się samolot - zginęło pięć osób. W sierpniu 2011 dwa niemieckie samoloty zderzyły się na terenie Austrii. Zginęły wówczas trzy osoby. Cztery lata temu w Bawarii zderzyły się śmigłowiec i mały austriacki samolot. Zginęło osiem osób.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!