Proszę o wybaczenie za to, co stało się wskutek zaniechania dokładnej obserwacji oraz stosownej reakcji przez osoby odpowiedzialne w zakonie - oświadczył przełożony zakonu jezuitów w Niemczech, prowincjał Stefan Dartman. Słowa te skierował do ofiar molestowania w berlińskim elitarnym gimnazjum katolickim im. Piotra Kanizego.

O przypadkach molestowania uczniów renomowanej berlińskiej szkoły między 1975 a 1983 rokiem poinformowały media w ubiegłym tygodniu. Zgłosiły się 22 osoby, które zostały seksualnie wykorzystane przez dwóch jezuickich nauczycieli.

Niemiecka media podały, że uczniowie informowali już dawno władze szkoły o występujących tam przypadkach molestowania. W 1981 roku odsunięto od prowadzenia lekcji jednego z podejrzanych, ojca Petera R. W 1991 roku przyznał się on zwierzchnikom do wykorzystywania uczniów. Wystąpił
wówczas z zakonu jezuitów.

Wyraził też skruchę w liście do dawnych uczniów. Przyznał w nim, że przez wiele lat seksualnie wykorzystywał dzieci i młodzież.

Prowadzone jest również dochodzenie, które ma ustalić czy uczniowie nie byli molestowani
w innej jezuickiej szkole w Hamburgu oraz w szkole St. Blasien w Badenii-Wirtembergii, w których pracował wyżej wymieniony jezuita.


Źródło: http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/swiat/niemcy--zakon-jezuitow-przeprasza-za-molestowanie-w-gimnazjum,52979,1

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!