Plakat Plakat

Plakat. (© J.Duda-Morawski)

18 czerwca odbędzie się w Ośrodku Concordia tradycyjny, coroczny polonijny zlot poetów i miłośników poezji.

Concordia położona na skraju wielkiego terenu leśnego Westerwald, na terenie starej kopalni rud żelaza, w malowniczej dolinie, otoczonej lasami i polanami, od 1 marca 1999 roku jest własnością Stowarzyszenia Chrześcijańskiego Centrum Krzewienia Kultury, Tradycji i Języka Polskiego w Niemczech (Christliches Zentrum).

Ośrodek został zakupiony od diecezji trewirskiej. Concordia położona jest 4 km od miejscowości Herdorf, 2 km od Dermbach i oddalona 20 km od Siegen najbliższego miasta.

Co roku w czerwcu organizowane są tu polonijne spotkania z poezją. Przygotowano bardzo bogaty program muzyczny. Wystąpią wytrawni muzycy; zapowiedzieli się Róża i Benek Frąckiewicz. Specjalnie z Polski przyjedzie bard Łukasz Nowak. Jak co roku będzie ognisko i pieczone kartofle.

Concordia zaprasza wszystkich miłośników poezji i malarstwa.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!