Koncert galowy 2011 rok Koncert galowy 2011 rok

Koncert galowy 2011 rok. (© M. Wróbel)

12 lipca do Ciechocinka zjeżdżają się młodzi, niepełnosprawni artyści utalentowani wokalnie, aby uczestniczyć w "Impresjach Artystycznych". Warsztaty, zakończone serią koncertów, potrwają do 29 lipca. Ich organizatorem jest Fundacja PRO OMNIBUS.

"Impresje Artystyczne" czyli Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej odbywa się od 1996 roku, pierwotnie organizowała go śp. Grażyna Świtała, a od 2002 roku robi to z powodzeniem fundacja Pro Omnibus.

W warsztatach wokalnych i koncertach po warsztatowych uczestniczy 50 utalentowanych młodych ludzi z różnych stron Polski.

Patronat medialny nad festiwalem po raz kolejny objęły Wiadomości24.pl


Festiwal składa się z dwóch części. Najpierw odbywają się warsztaty wokalne z wykwalifikowaną młodą kadrą instruktorów, które wkładają swoje serce w pracę, przygotowanie piosenek i przekazanie jak największej wiedzy młodym.

Drugą częścią 18-dniowego spotkania są koncerty "Impresji" na profesjonalnej scenie, wraz z Orkiestrą Symfoniczną Marka Czekały pod jego dyrygenturą.

Młodzi artyści po 2 tygodniach pracy będą mogli zaprezentować się publiczności zebranej w Parku Zdrojowym, podczas 2 koncertów konkursowych (w kategorii do 14 lat i powyżej 14 lat), koncercie galowym oraz koncercie pokonkursowym w Toruniu.

Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli doskonalić technikę śpiewu, poszerzać skalę głosu, pracować nad dykcją. Ważnym aspektem tych szkoleń jest możliwość pracy nad właściwą interpretacją piosenek. Równie ważnym elementem projektu jest integracja uczestników.

Miejscem koncertów będzie duża scena w Parku Zdrojowym. Koncerty konkursowe odbędą się tam 26 i 27 lipca (czwartek i piątek) o godz. 19. Zaś w sobotę, 28 lipca, o tej samej godzinie rozpocznie się koncert galowy.
Cykl wszystkich występów zamyka koncert laureatów w amfiteatrze w Toruniu. Odbędzie się on 29 lipca.

Środki finansowe na organizację festiwalu w dużej mierze pozyskane są z konkursów PFRON-u oraz pochodzą od sponsorów i darczyńców.

Znajdź nas na Google+

Współautor artykułu:

  • Magdalena Wróbel

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!