Fundacja "Pro Omnibus" rozpoczęła nabór kandydatów na uczestników Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej - Impresje Artystyczne 2015. Zgłosić się mogą osoby potrafiące śpiewać oraz posiadają dokument potwierdzający niepełnosprawność.

Celem "Impresji Artystycznych" jest dokształcanie wokalne oraz promocja osób niepełnosprawnych potrafiących śpiewać. Realizowane jest to poprzez warsztaty wokalne oraz koncerty prezentujące efekty zajęć na dużej, profesjonalnej scenie.

W Festiwalu bierze udział 50 niepełnoprawnych młodych ludzi. Każdy uczestnik wraz z jednym opiekunem ma zapewnione zakwaterowanie oraz wyżywienie podczas trwania warsztatów oraz koncertów.

Jak czytamy w regulaminie "W Festiwalu – w części konkursowej – mogą wziąć udział dzieci i młodzież
w kategoriach wiekowych 6 – 16 i do 23 lat (wiek określony według rocznika), co oznacza, że w konkursach wystąpić mogą osoby, które graniczny wiek osiągnęły: do lat 16 – urodzone nie wcześniej niż 1 stycznia 1999 r., do lat 23 – urodzone
nie wcześniej niż 1 stycznia 1992 r." Jednak jeśli ktoś ma więcej niż 23 lata może wziąć udział we wszystkich wydarzeniach festiwalowych ale jego występ odbywa się po za konkursem.

Co powinno znaleźć się w zgłoszeniu ? :
- Kwestionariusz osobowy;
- Karta uczestnika;
- informacje dodatkowe;
- Propozycje muzyczne;
- Fotografia postaci uczestnika.
Wszystkie formularze dostępne na stronie http://fundacja.org/.
Do zgłoszenia należy dołączyć:
- zapis dźwiękowy trzech utworów w wykonaniu zgłoszonego uczestnika;
- oryginalne nagranie utworu z prawidłowym tytułem;
- nazwiska autorów tekstu i muzyki.

Warsztaty i próby odbywać się będą od 9 lipca 2015 r. w Sali Gregoriańskiej w Parku Zdrojowym w Ciechocinku. Koncerty odbywać się będą: W środę 22 lipca- koncert inauguracyjny, czwartek 23 lipca- 1 koncert konkursowy, w piątek 24 lipca – 2. koncert konkursowy a w sobotę 25 lipca 2015 r. – koncert Galowy natomiast w niedzielę 26 lipca koncert Laureatów w Toruniu

Uczestnikom koncertów konkursowych Jury przyzna:
a. Grand Prix
b. 1 miejsce w wieku 16 do 23 lat
c. 1 miejsce w wieku do 16 lat
d. 2 miejsce w wieku 16 do 23 lat
e. 2 miejsce w wieku do 16 lat
f. 3 miejsce w wieku 16 do 23 lat
g. 3 miejsce w wieku do 16 lat
h. wyróżnienia.

Zgłoszenia należy przesyłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 marca 2015 na adres Organizatora Festiwalu.

Dane kontaktowe Fundacji: Fundacja Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych Pro Omnibus 87-720 Ciechocinek , Park Zdrojowy. fundacja@proomnibus.org, proomnibus@fundacja.org, tel. 54 283 37 01.

Wszelkie informacje, regulamin i formularze dostępne są na stronie Fundacji.
Współautor artykułu:

  • Marta Wróbel

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!