Nieulotne Nieulotne

Nieulotne (© Nieulotne - Jacek Boruch)

Od początku lutego na ekranach kin zobaczyć możemy film "Nieulotne" w reżyserii Jacka Borucha. Obraz przedstawiony przez autora ukazuje historie młodzieńczej miłości w atmosferze beztroski, którą przerywają dramatyczne wydarzenia.

Od pierwszych scen na uwagę w filmie zasługują zdjęcia, za których wykonanie Michał Englert został doceniony na festiwalu Sundance. Reżyser w swojej produkcji ukazuje miłość młodych ludzi, którzy poznali się na wakacjach w Hiszpanii. Między parą stopniowo narasta uczucie i namiętność, które wydają się być nieulotne i wieczne. Dramatyczne wydarzenia jednego dnia sprawiają, że mydlana bańka pęka a bohaterowie muszą wrócić do szarej rzeczywistości i tu paradoksalnie akcja przenosi się w Polskie realia.

Z jednej strony reżyser ukazuje w swoim obrazie jak beztroska i piękna jest młodzieńcza miłość, która żyje chwilą i nie myśli o jutrze. Z drugiej jednak strony do widza przemawia obraz bezradności i chaosu, który pojawia się przy zderzeniu z odpowiedzialnością, którą trzeba brać za swoje czyny. Jacek Boruch w swojej produkcji ukazuje momentami przygnębiający obraz, który przemawia do oglądających prawdopodobnie dlatego, że jest tak prawdziwy i tak daleki od upiększania rzeczywistości.

Masz ochotę obejrzeć dobry film wieczorem w telewizji? Sprawdź program tv!

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!