- Lubię śpiewać, tylko tak inaczej, poważnie - tak przed programem TVN "Mam talent" powiedziała Ewa Lewandowska, niewidoma śpiewaczka, która zaskoczyła swoim występem wszystkich - jury, jak i publiczność.

Ewa Lewandowska zaczęła tracić wzrok gdy miała dziewięć lat - stwierdzono u niej chorobę Stargardta, czyli genetyczne zwyrodnienie siatkówki (plamki żółtej) oka. Schorzenie to powoduje powolną utratę wzroku.

Młoda śpiewaczka, mimo swojej niepełnosprawności, nie poddaje się i kształci swój głos na Akademii Muzycznej w Katowicach. Stara się również własną wiedzą dzielić się z innymi utalentowanymi wokalnie niepełnosprawnymi - na tegorocznym Festiwalu Młodzieży Niepełnosprawnej w Ciechocinku była jedną z instruktorek. Rok wcześniej zdobyła na nim nagrodę Grand Prix.

Artystka, swoją decyzje o występie w programie TVN motywuje tym, że chce przez swój udział pokazać innym ludziom, że osoby niewidome nie muszą zamykać się same
w domu. - Jak się ma talent, trzeba go wykorzystać. Tak jest napisane w Biblii - powiedziała w trakcie programu.

Na casting Ewa przyjechała ze swoją mamą Grażyną oraz czarnym labradorem - psem przewodnikiem, z którym weszła na scenę. Zaśpiewała "Ave Maria" Giulio Cacciniego, wprawiając wszystkich w osłupienie.
- Byłaś absolutnie fantastyczna, dziękuję ci za to - stwierdziła rockowa wokalistka Agnieszka Chylińska.
- Kiedy śpiewasz, rozchodzi się światło - stwierdziła druga z jurorek, aktorka Małgorzata Foremniak. Natomiast najbardziej kontrowersyjny z jurorów, Kuba Wojewódzki, był wstanie wykrztusić tylko - Jestem na tak.

Występ Ewy Lewandowskiej można zobaczyć na stronie programu "Mam talent". Można tam też przeczytać wiele opinii na temat talentu młodej śpiewaczki operowej.

Więcej informacji znajdziecie też na stronie Ewy

Więcej zdjęć Ewy można zobaczyć pod adresami:
Koncert recitalowy młodzieży niepełnosprawnej w Ciechocinku
Laureaci Impresji w Ciechocinku na Starym Rynku w Bydgoszczy
Kardynał Grocholewski spotkał się z niepełnosprawnymi
Koncert Fundacji Pro Omnibus dla kardynała Grocholewskiego
Ciechocińskie impresje gościnnie w Toruniu
Impresje artystyczne w Ciechocinku. Koncerty pozakonkursowe
Finał Impresji Artystycznych. Ciechocinek 2007
Grand Prix Impresji Artystycznych w Ciechocinku dla Pawła
Radość kolędowania w Ciechocinku

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!