5 marca o godzinie 17.15 w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie odbędzie się niezwyczajny koncert jednego z najwybitniejszych polskich pianistów Piotra Palecznego. Mistrzowski recital będzie poświęcony muzyce Fryderyka Chopina.

"Niektórzy prezentują znakomitą pianistykę, ale nie zbliżają się do ducha utworów Chopina... Muzyka Chopina musi śpiewać."

Piotr Paleczny prowadzi klasę fortepianu w Akademii Muzycznej w Warszawie. Był laureatem i siedmiokrotnie jurorem Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. Zasiadał też wielokrotnie w jury międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. w Leeds, Paryżu, Londynie, Dublinie, Genewie, Pradze, Moskwie, Santander, Tokio, Hamamatsu, Taipei, Seulu, Montrealu, Toronto, Tel Avivie, Kitzingen, Casablance, Tajpej, Shenzhen, Hilton Haed, Takamatsu, Los Angeles, Salt Lake City, Minneapolis oraz Cleveland, gdzie w 2007 był pierwszym Polakiem, który przewodniczył jury konkursu pianistycznego w USA. Wykłada też podczas kursów mistrzowskich na pięciu kontynentach.

Jako solista występował z renomowanymi orkiestrami na całym świecie. Jest dyrektorem artystycznym najstarszego polskiego festiwalu muzycznego, Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach Zdroju, a także dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.

Organizatorzy:
FUNDACJA WSPIERANIA KULTURY "PRZYJACIELE MUZYKI" , NAROL ENTERPRISE oraz CENTRUM SZTUKI FORT SOKOLNICKIEGO

Bilety do nabycia na stronie www.nowyfort.pl na www.ebilet.pl oraz w kawiarni CS Fort Sokolnickiego.


Ty też możesz pomóc Piotrkowi w leczeniu i rehabilitacji

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!