Obraz pt Obraz pt

Obraz pt. "Lodziarnia" namalowany przez Marka Kraussa (© Marek Krauss)

Warszawski Nikifor organizuje ogólnopolski plener malarski pt. "Nikiforia".

Na terenie specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczo-rehabilitacyjnego TPD "Helenów" w Warszawie odbędzie, od 17 do 19 września 2010 roku, ogólnopolski plener malarski pt. "Nikiforia". Jego pomysłodawcą jest artysta malarz Marek Krauss, pseudonim warszawski Nikifor, który od wielu lat współpracuje z ośrodkiem.

Plener adresowany jest głównie do dzieci i młodzieży. Do akcji włączył się powiatowy zespół szkół i placówek dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z Legionowa oraz miejski ośrodek kultury z Legionowa która po plemierze zorganizuję wystawa poplemierową pt " Nikiforia " która
odbędzie w 1 pazdziernika 2010 roku , a dokładnią informacji na temat wystawy udzieli pan Robert Zebrowski pod tel./22/774-44-74 lub /22/784-10-00 , a sam Marek Krauss będzie uczył sztuki malowania "ART-BRUT". Po zakończeniu pleneru odbędzie się aukcja prac na rzecz budowy nowych obiektów na terenie TPD "Helenów". Obrazy, które zostaną po zakończeniu aukcji będą wystawione na sprzedaż w Domu Towarowym "Jupiter" w Warszawie na stoisku "Lampy - Żyrandole - Lustra" u pani Ewy Kuczmar. Do pleneru włączyli się: znany fotograf Paweł Słomczyński, specjalista od fotografii ogrodów oraz prywatny teatr Aleksandry Ford Sampolskiej.

Na plener zapraszamy uzdolnione dzieci i młodzież. Mile widziane są również osoby, które skończyły szkoły plastyczne. Osoby, które przyjadą z daleka będą miały zapewniony nocleg. Dokładnych informacji udziela dyrektor ośrodka - mgr Zbigniew Drzewiecki ( helenow.pl) i Marek Krauss ( mkrauss.com),

Patronem pleneru jest kino Kultura w Wołominie oraz firma przeprowadzkowa: sokolowscy.pl. Honorowy patronat nad ogólnopolskim plenerem obejmuje poseł PO Zenon Durka

Wszyscy zainteresowani plenerem, którzy nie będą mogli osobiście wziąć w nim udziału, mogą obejrzeć materiał pt. " Warszawski Nikifor w TPD "Helenów". Chętni mogą namalować własny obraz i wysłać go na adres helenow.pl.

1 października 2010 roku, o godz. 14, w miejskim ośrodku kultury w Legionowie odbędzie się poplenerowa wystawa pt. "Nikiforia". Wszelkie informację na temat tej wystawy udzieli pan Robert Zebrowski pod numerami tel. /22/774-44-74 lub /22/784-10-00.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!