Świeżo upieczona doktor sztuki, Pomorzanka, Katarzyna Szeszycka, od piątku, 7 sierpnia 2015 roku pokazuje swoje prace w galerii Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wystawa zatytułowana "The dim light" czyli "Nikłe światło" jest bezpośrednim odwzorowaniem prezentacji z przewodu doktorskiego obronionego przez Katarzynę Szeszycką w czerwcu bieżącego roku na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Artystka ma za sobą także studia na wydziale Edukacji Artystycznej ASP w Poznaniu. Obecnie pracuje na szczecińskiej Akademii Sztuki jako asystentka w Pracowni Rysunku prof. Tomasza Wendlanda i w Pracowni Malarstwa prof. Wojciecha Łazarczyka.

Poza malarstwem obszarem zainteresowań twórczych Szeszyckiej jest wideo i akcje w przestrzeni publicznej. Prezentowana w Ostrowcu Świętokrzyskim ekspozycja powstawała dwa lata, także poza granicami Polski: w Indonezji i Japonii. Te ostatnie są wynikiem uczestnictwa artystki w międzynarodowym projekcie artystycznym. Jak powiedział mediom kurator wystawy, Artur Bartkiewicz, Katarzyna Szeszycka jest jedną z najlepiej funkcjonujących na rynku sztuki współczesnej i najzdolniejszych artystek. Wielokrotnie znalazła się w rankingu najlepszych artystów w Polsce, a także zdobywała nagrody za swoje prace: jest m.in. laureatką Grand Prix 24. Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie i tytułu "Ambasador Szczecina" w kategorii malarstwo. Na ostrowieckiej wystawie dominują obrazy ujęte w cykle "Puste pejzaże" i "Erupcje"; wrażenie robią oleje na płótnie "Tikul" i "Drzewo"; dokumentacje wideo: "Ciało lustrzane" i "Czarny dom".

Wystawa Katarzyny Szeszyckiej "The dim light" w Ostrowcu Świętokrzyskim czynna będzie do 4 września 2015 roku.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!