(© http://www.nnekaworld.com/)

Artystka wystąpi w sobotę na Gdyńskiej imprezie rozpoczynającej lato

Jak, co roku Gdynia organizuje imprezę mającą na celu hucznie otworzyć sezon letni. Przez cały dzień zaplanowane są liczne atrakcje takie jak wspólny piknik czy plecenie wianków z kwiatów polnych. Największym jednak wydarzeniem są wieczorne koncerty. Odbędą się one na scenie głównej ulokowanej na Plaży Śródmieście. Wystąpią Organek, Taco Hemingway oraz zwycięzca konkursu - BLUE DEEP SHORTS. Bez wątpienia jednak to koncert Nigeryjskiej wokalistki będzie największym wydarzeniem.

W wieku 19 lat wyjechała do Niemiec na studia antropologiczne. Tam doskonaliła swój śpiew i zaczęła występować by opłacić rachunki. Szybko została dostrzeżona. Jej pierwszy album brytyjski Sunday Times przyrównał do „The Misceducation” Lauryn Hill. Została nazwana jej następczynią. Jej talent docenił także Lenny Kravitz, którego koncerty otwierała w 2009 roku. Występowała również z Nasem czy z Ziggym Marleyem.

Do te pory wokalistka wydała 5 albumów studyjnym. Rozpoznawalność na całym świecie przyniósł jej singiel Heartbeat z 2009 roku, którego cover wykonała Rita Ora. Utwór znalazł się na pierwszym miejscu listy przebojów UK Top 20. W swoich tekstach porusza tematy polityczne i społeczne. Wykonuje muzykę z pogranicza soulu, reggae, hip-hopu i R&B. Łączy wpływy afrykańskie z nowoczesną muzyką zachodnią. Dyskografię Nneki zamyka album z 2015 roku – My Fairy Tales.


Program koncertów:

20:00 koncert zwycięzcy konkursu - BLUE DEEP SHORTS
21:00 Taco Hemingway
22:15 Ørganek
24:00 Nneka

Na wszystkie wydarzenia – WSTĘP WOLNY

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!