Komitet Noblowski przyznał nagrodę dwóm amerykańskim naukowcom, za badania nad inteligentnymi receptorami na powierzchni komórek.

Jako uzasadnienie swojej decyzji Komitet Noblowski podał, że przyznano ją za "badania nad receptorami związanymi z białkiem G". Jest to ważna grupa receptorów, dzięki którym komórki wyczuwają zmiany środowiska i mogą się do niego zaadaptować - podaje PAP.

Lefkowitz pracuje obecnie w Howard Hughes Medical Institute i na Duke University Medical Center w Durham. Kobilka jest pracownikiem Stanford University School of Medicine. Badania nad tymi związkami prowadzili wspólnie od lat 80.

Amerykanie podzielą się po równo nagrodą w wysokości 8 mln szwedzkich koron (ok. 940 tys. euro). Fundatorem nagrody jest Bank Szwecji.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!