"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię"

"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię"

W dniu wczorajszym, tj. 11 marca rozpoczęła się 8. ogólnopolska akcja "Noc konfesjonałów", w ramach której wierni z całej Polski w wybranych kościołach będą mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania także w nocy.

Pierwsza tego typu akcja miała miejsce w 3 świątyniach zlokalizowanych na terenie Szczecina 2 kwietnia 2010 roku. Zgodnie z tym, co podaje portal internetowy deon.pl, w ubiegłym roku w akcji wzięło udział 189 kościołów w 106 miejscowościach. Lista kościołów, w których będzie można się wyspowiadać w nocy w tym roku znajduje się na stronie nockonfesjonalow.pl. Obecnie na liście znajduje się 183 takich miejsc, ale z racji tego, że istnieje możliwość dokonywania kolejnych zgłoszeń, katalog ten może ulec wydłużeniu.
Inicjatywa „Noc konfesjonałów” zyskała poparcie papieża Franciszka. Księża biorą w niej udział dobrowolnie. Akcja jest prowadzona dla osób, które z różnych przyczyn nie przystąpiły do sakramentu spowiedzi przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego i wszystkich tych, którzy czują taką potrzebę. Na stronie internetowej nockonfesjonalow.pl można znaleźć aplikacje ułatwiające dotarcie do wybranego kościoła oraz szereg informacji na temat spowiedzi.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!