Norweska biegaczka narciarska, Therese Johaug, u której nie zdiagnozowano astmy przyznała, że brała lekarstwa na to schorzenie. - Ludzie myślą, że stosujemy doping, gdy tak naprawdę nie robimy niczego złego - powiedziała zawodniczka.

Justyna Kowalczyk od wielu sezonów zwracała uwagę na nie do końca sprawiedliwą rywalizację wśród biegaczek narciarskich. Dwukrotna mistrzyni olimpijska podkreślała, że wiele jej rywalek - zwłaszcza norweskich - stosuje leki na astmę, choć są poważne wątpliwości, czy rzeczywiście są one chore.

Norweska telewizja TV2 ujawniła, że do brania Symbicortu i podobnych specyfików sztab kadry namawiał również zdrowych sportowców. Niektórzy z nich nie uznają tego za coś złego. Tak jak trzykrotna medalistka olimpijska Therese Johaug.

Press Focus/x-news

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!