Światło dzienne ujrzała nowa książka poetycko-graficzna "Kolej w poezji i grafice" z autorskimi tekstami i linorytami.

Na przełomie kwietnia i maja br. światło dzienne ujrzała nowa książka Jerzego Granowskiego, zatytułowana Kolej w poezji i grafice. To pięknie wydany trójjęzyczny album poetycki formatu B5 z poezją i autorskimi linorytami, zainspirowanych koleją. Twarda okładka i papier kredowy nadają albumowi dostojności. Książka była już promowana podczas spotkania autorskiego w Bibliotece Śląskiej w Katowicach oraz podczas Nocy Muzeów 20 maja br. w Muzeum Historii Katowic w Oddziale Grafiki im. Pawła Stellera. Posłowie napisał pisarz, poeta i krytyk literacki Piotr Wiesław Rudzki. Na język niemiecki tłumaczyły: Alexandra Roszkowski, Magdalena Roszkowski i Iwona Roszkowski natomiast na język angielski tłumaczył poeta Gregory Spis.

Jerzy Granowski – dziennikarz i grafik - wydał dotychczas następujące książki: Wstaniemy o świcie, Błyskawice dla dobrych ludzi, e-book ze słuchowiskami Na żelaznych drogach oraz bajeczki: Przygoda Ignasia i Przygoda Amelki.

Książki można kupić u wydawcy: Studio Małych Form Graficznych kontaktując się: smfg@op.pl lub u autora: jerzy.granowski@wp.pl

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!