Pierwszy etap projektu "Szafki dla uczniów" ZSP nr 1 w Pleszewie został już zrealizowany. 248 nowych szafek stanęło na korytarzu pleszewskiej jedynki. Dyrektor ma nadzieję, że uczniowie będą szanować nowe udogodnienie.

Po wakacjach, na uczniów Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie, czekała niemała niespodzianka. Na szkolnych korytarzach postawiono 248 nowych szafek. Uczniowie będą mogli również pić filtrowaną wodę, która znajduje się na parterze.

Koszt takiej inwestycji to 25 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą przede wszystkim ze środków komitetu rodzicielskiego. 5 tysięcy złotych ze szkolnej kasy dołożył dyrektor pleszewskiej Jedynki Janusz Lewandowski. Myśl o zakupie szafeczek, towarzyszyła szkolnej społeczności od lat, lecz nie było na to środków. -Aby zabezpieczyć wszystkich uczniów od czwartej klasy do końca gimnazjum jest potrzebnych w sumie 340 szafek-tłumaczy przewodnicząca Rady Rodziców Jolanta Molska.- W pierwszym rzędzie szafki otrzymają te klasy, które wspaniale wywiązały się z płatności na komitet rodzicielski- dodaje.

Przewodnicząca Rady Rodziców, ma nadzieję, że będzie to bodziec, który uzmysłowi innym rodzicom, że warto jednak płacić pieniądze na komitet rodzicielski.

-Mamy tylko nadzieję, ze szafki będą szanowane, bo to sa rzeczy tak naprawdę dla uczniów. Dla nich kupowane i przekazywane do użytku-tłumaczył dyrektor Janusz Lewandowski.

Sporym udogodnieniem dla uczniów jest również filtrowana woda. W szkole znajdują się automaty ze słodkimi napojami, lecz nie wszystkie dzieci otrzymują pieniądze na zakup soków.-Bardzo często rodzice kontaktowali się z nami i zarzucali nam, że nie myślimy o dzieciach, które są po lekcjach wychowania fizycznego- mówi Jolanta Molska.

Założenie filtra to z pewnością lepsze rozwiązanie niż kupowanie wody w butlach. Jolanta Molska podkreśla, że Rada Rodziców wynegocjowała kwotę 72 zł. Jest to opłata miesięczna, wraz z wymianami co pół roku filtrów i całym serwisem. Opłaty za wodę i energię leżą już po stronie szkoły.
Czytaj także

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Rodzic (gość)

Tylko nikt nie napisał w artykule że każde dziecko musi zapłacić za tą szafkę aż 50 zł. Jak książki dali za darmo to i tak patrzą wydoić rodziców z kasy. Skoro mówi się że rada rodziców to sfinansowała to myślałem że zostały środki z poprzednich lat. A tutaj jest inaczej i dodatkowo wywierania jest presją na uczniach bo gdy jeden z klasy nie zapłaci to cała klasa szafek nie dostanie, to ponoć jest wymysł radnej Pani Molskiej.