Wczoraj (16 lipca) Steve Balmer na konferencji prasowej zaprezentował najnowszy produkt firmy Microsoft pakiet Office 2013 w wersji open beta.

Jak wiadomo do premiery jeszcze kilka miesięcy, a Microsoft już chwali się nowym pakietem biurowym Office. Dlaczego? Microsoft'owi bardzo się śpieszy.
Prawdopodobnie Microsoft pracuje nad Office'em na Androida, iPad'y i tablety co oczywiście może się wiązać z Office 2013. Otóż w listopadzie udostępniony zostanie najnowsza wersja Windows'a (Windows 8) Firma idąc w kierunku nowego systemu musiała dostosować swój produkt do dotyku.

Praktycznie żadna firma, instytucja czy biuro nie mogłoby sobie poradzić bez Worda, Excela, Power Pointa i innych programów Office.
Programy typu OpenOffice czy jego podobieństwa są czasami niezgodne ze wszystkimi standardami. Za to dużym plusem jest to, że są darmowe. Mimo temu czasem może stać się źródłem kosztownych pomyłek dla firm.

Jak podaje serwis forbes.pl Google, jak się okazuje, stał się największym konkurentem jeśli chodzi o oprogramowanie biurowe dla przedsiębiorstw czy innych organizacji. Google Docs, system oparty na chmurze, jest tańszy niż Office Microsoftu i cieszy się zaufaniem rynku. Niedawno na Google Docs przeszedł koncern Roche, co oznaczało, że Google zdobył 90 000 nowych korporacyjnych użytkowników. Takie przypadki się mnożą, szczególnie w mniejszych firmach, gdzie patrzy się na każda wydaną złotówkę.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!