To jeszcze nie koniec szczególnie bogatego programu karnawałego w obchodzącej 50 lecie Operze Krakowskiej, która zaprasza 17 lutego na koncert "Nowy Rok w Wiedniu",a wypada...w noc Powitania Nowego Chińskiego Roku w chińskich restauracjach


W cytowanym ponad 2 godzinnym clipie z Andre Rieu najczęściej spiewane na świecie operetkowe noworoczne arię


Zatem skoro zbiegają się wpołowie lutego daty karnawału europejskiego i azjatyczkiego może nie pozostaje nic prosztszego - po wieczornym karnawałowym spektaklu w Operze Krakowskiej zaplanować nie blogi sen w domowych pieleszach ale cala noc 17/18 II br, spędzić wśród świętjących przy dobrej kolacji do pźniej nocy bywalców chińskich restauracji powtarzając raz jeszcze sylwester ale po chińsku ?

Doradzam jak i gdzie jako 'ekspert" od powitań chińskiego nowego roku od 25 lat odwiedzajacy stale orientalne lokale gastronomiczne ... i recenzent operowy. Odpowiem w drugiej części czy rzeczywiście lata pod znakiem chińskiej Kozy sa... pechowe czy szczęśliwe i dla kogo...

Oto część 1 przewodnika ...

Najpierw podsumujmy co działo się w tegorocznym karnawale w Operze w Krakowie


Być bogatym ...
Od 10 stycznia 2-15 toku Opera Krakowska wprawia swoich bywalców w karnawałowy nastrój przede wszystkim ariami ze znanych spektakli muzycznych. Motywem przewodnim koncertu „ Gdybym był bogaty…” 10 stycznia 2015 roku był ... pieniądz. Podczas wieczoru widzowie usłyszeli znane i lubiane przeboje m.in. arię ze słynnego musicalu "Skrzypka na dachu" Jerrego Bocka, która dał tytuł koncertowi. A wszystko to podane pogodnie i z humorem.

Wystąpili: Agnieszka Cząstka, Katarzyna Oleś-Blacha, Małgorzata Ratajczak, Tomasz Kuk, Przemysław Rezner, Adam Sobierajski oraz Orkiestra, Chór i Balet Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka. Gościem specjalnym wieczoru był Zbigniew Ćwiąkalski, prawnik i polityk.

16 stycznia 2015 spotkali się Przyjaciele, Darczyńcy oraz Patroni Opery Krakowskiej na dorocznym przyznaniu nagród VOX OPERA. Widzowie obejrzeli spektakl „Zemsta nietoperza” Johanna Straussa w reżyserii Janusza Józefowicza, a po przedstawieniu dyrektor Opery Bogusław Nowak wręczył nagrody tegorocznym laureatom.

Nagrodę otrzymało Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie za wieloletnią współpracę, w wyniku której na terenie obiektów muzeum


Recital gwiazdy operowej Mariusza Kwietnia:
Mariusz Kwiecień, światowej sławy baryton, solista Metropolitan Opera w Nowym Jorku po raz kolejny wystąpi na zaproszenie Opery Krakowskiej, w tytułowej partii „Eugeniusza Oniegina” Piotra Czajkowskiego (30 stycznia i 1 lutego br.). Towarzyszyć mu będzie w partii Tatiany Anamarija Knego, solistka Chorwackiego Narodowego Teatru Ivana Zajca w Rijece.

Wśród wszystkich teatrów operowych w Polsce Mariusza Kwietnia najczęściej można zobaczyć na krakowskiej scenie! Występował podczas koncertów i gali, z zespołem Opery Krakowskiej przygotował cztery premiery: „Don Giovanni”
W. A. Mozarta (2009 r.), „Eugeniusza Oniegina” P. Czajkowskiego (2010 r.), „Halkę” S. Moniuszki (2011 r.)
oraz „Wesele Figara” W. A. Mozarta (2012 r.).


Opera Krakowska 17 II 2015 r.: Nowy Rok w Wiedniu

Karnawał w Operze zakończy koncert ostatkowy (17 lutego 2015) „Nowy Rok w Wiedniu - Ostatki w Krakowie”. Podczas wieczoru królować będą kompozycje walców, polek i marszy, ale nie zabraknie też sławnych arii z operetek, także straussowskich oraz standardów musicalowych i estradowych. Ukoronowaniem wieczoru będzie: walc „Nad pięknym modrym Dunajem” J. Straussa (syna) oraz „Marsz Radetzky’ego” J. Straussa (ojca).

Wystąpią: Iwona Socha, Tomasz Kuk, Adam Sobierajski, Adam Zdunikowski, a także Chór i Orkiestra pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka. Gościem specjalnym będzie Krzysztof Piasecki, znany satyryk oraz artysta kabaretowy.

W przerwach koncertu Opera przewiduje słodki poczęstunek, a po jego zakończeniu restauracja operowa zaproponuje swoim gościom dobrą muzykę taneczną.


Chiński Nowy Rok w Krakowie

Obchodzy Nowego Roku Chińskiego 2015 rozpoczynaja się w Krakowie 11 lutego.... Program i ..chiński horoskop omówię w 2 części niniejszego artykułu ktory rozpocznę od przypomnienia czy Rok Kizy przed 12 laty był pechowy w kontaktach polsko chińskich i dlaczego

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!