Moździerzowy pocisk dymny zawierający biały fosfor Moździerzowy pocisk dymny zawierający biały fosfor

Moździerzowy pocisk dymny zawierający biały fosfor. www.wikipedia.org (© Air Force)

W Nowym Tomyślu na ulicy Tysiąclecia podczas remontu chodnika znaleziono zardzewiałe pociski moździerzowe, artyleryjski, dwie butle niewidomego pochodzenia oraz łuski.

Podczas prowadzonego w mieście remontu chodnika, w okolicy nowotomyskiego Ośrodka Kultury, Biblioteki Publicznej i LO zostały znalezione dwa zardzewiałe pociski moździerzowe, jeden artyleryjski, dwie butle oraz łuski.

O tym fakcie niezwłocznie została powiadomiona policja, a roboty drogowe zostały przerwane.

Zaplanowane wcześnie prace drogowe spowodowały zamknięcie części ulicy. Saperzy bez utrudnień mogli wykonać swoją pracę. Przed laty zakładano w tym miejscu instalacje. Czy ktoś już wcześniej wiedział o pociskach w tym miejscu? Nie wiadomo.

Źródło http://nowytomysl.naszemiasto.pl/artykul/482170,nowy-tomysl-pociski-lezaly-w-centrum-miasta,id,t.html:Nasze Miasto

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!