List otwarty z MazurAdresowany do Rady Miasta Giżycka, Burmistrz Giżycka, Pana Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, Szanownego grona Senatorów i Posłów RP,Szanownego grona Dziennikarzy medi&oacut List otwarty z MazurAdresowany do Rady Miasta Giżycka, Burmistrz Giżycka, Pana Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, Szanownego grona Senatorów i Posłów RP,Szanownego grona Dziennikarzy medi&oacut

List otwarty z Mazur Adresowany do Rady Miasta Giżycka, Burmistrz Giżycka, Pana Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, Szanownego grona Senatorów i Posłów RP, Szanownego grona Dziennikarzy medi&oacut (© Zofia Wojciechowska)

Niepokoję się i napisałam list otwarty do Was wszystkich

Przecieram oczy i dziwię się, o co biega w Giżycku ? jak mogą być tak zupełnie niedorzeczne pomysły wśród członków Rady Miasta Giżycka, jak można przedkładać partykularne interesy by doprowadzić do osłabienia tak ważnej dla nas fundacji. To uderza w nas wszystkich osłabia nasze szanse.

W ostatnich dniach na stronach internetowych pojawił się wpis wykonany prezez prezes Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich Pani Jolanty Piotrowskiej informujący o przedziwnym pomyśle wycofania się Burmistrza miasta Giżycka z Rady FOWJM.

Przygotowujemy się wszyscy do pozyskania ośrodków tych zarówno samorządowych, europejskich jak i tych, które pochodzą z regionalnych programów operacyjnych. Fundacja Wielkich Jezior Mazurskich ze swoją inicjatywą, to także wykładnia i przyczynek do tego, by działać dalej wspólnie. Czuje się wręcz zażenowana zachowaniem Giżycka nie mającego żadnego logicznego uzasadnienia.

Niepokoję się, jako mieszkanka Mrągowa, gdyż jestem zaangażowana w różne działania związane ze społeczeństwem obywatelskim i jako osoba, która również miała swój wkład w społeczne opiniowanie Strategii rozwoju Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Napisałam list otwarty z Mazur, który publikuje w Radio Wnet i adresuję przesyłając także do mediów lokalnych i krajowych.


Mrągowo 28.11.2016 r.List otwarty z Mazur

Adresowany do Rady Miasta Giżycka, Burmistrz Giżycka,

Pana Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina,

Szanownego grona Senatorów i Posłów RP,

Szanownego grona Dziennikarzy mediów lokalnych i krajowych,

Przyjaciół Mazur i działaczy NGO Województwa Warmińsko Mazurskiego,

List do wiadomości Rady Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich
Fundacja Wielkich Jezior Mazurskich jest organizacją, która stawia sobie za cel bardzo szeroką działalność związaną z naszą przyszłością, to nie tylko dbałość o skuteczna społeczną edukację i jej ciągłość. Istotne jest stałe podnoszenie poziomu życia społeczności lokalnych i ochrona naszych zasobów, by walory tej Krainy były wciąż atrakcją dla turystów. Świadomość funkcjonowania organizacji pozarządowej pracującej na rzecz partnerstwa, przez zwyczajne codzienne istnienie wśród nas mieszkańców jest szczególnie cenne, i dla tych najbliżej siedziby Fundacji, mieszkających w Giżycku, ale również i na terenie całej Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Fundacja OWJM to szereg inicjatyw, które doprowadziły do tego, że na naszym terenie zaczęto realizować szereg programów i pozyskiwać środki na ważne dla wszystkich projekty. Przez ćwierć wieku fundacja istniej wśród nas również poprzez działania podejmowane przez społeczność i dla społeczności lokalnej.

Jestem mieszkanką Mrągowa i patrzę z niepokojem na dziwną sytuację – bo jest on nienormalna, gdy po 25 latach działalności skoncentrowanej na zbudowaniu porozumienia działającego na rzecz Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, czyli na rzecz rozwoju Mazur podejmuje się działania osłabiające nas wszystkich. To szkodzi nam wszystkim !!!

Przecieram oczy i dziwię się: „ o co biega w Giżycku ?”
Z poważaniem red. Zofia Wojciechowska,

Inicjator Społeczeństwa Obywatelskiego

powiatu Mrągowskiego, Olsztyńskiego i Ełckiego,

Prezes Instytutu Hortiterapii „ Zielony Promień”

http://encyklopedia.warmia.mazury.pl/index.php/Zofia_Wojciechowska

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!