Krzysztof Jarzębski słynny polski maratończyk w kilka dni zaliczył trasę Zakopane-Gdańsk, by wrócić do stolicy Tatr po rękawiczki. Z Łodzi wybrał się do Londynu sprawdzić czy Big Ben prawidłowo odmierza czas. Przed nim kolejne wyzwanie.

Pod koniec maja 2012 roku gotowy był do wyruszenia z San Francisco do Nowego Jorku, okazało się, że jakiś sprytny złodziej podprowadził mu jego rower. Pojechał na pożyczonym.

Rok później, w dwa tygodnie, Krzysztof objechał Czechy, Austrię, Włochy, Francję, Belgię, Holandię, Niemcy. 2 732 km.

Z powodzeniem startował w V i VI Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych zdobywając kolejne medale.

18 września 2014 wjechał zwykłym wózkiem na Szrenicę, w kwietniu następnego roku poniosło go do Turcji. Zwiedził też Madryt i Rygę.

- Żeby nie wrzucano mnie do szuflady, że poruszam się tylko na kołach - mówi – przesiadłem się na kajak i królową polskich rzek, z Krakowa popłynąłem do Gdańska. – Moim nadrzędnym celem jest uświadomienie innych niepełnosprawnych, że skoro mnie stać w ciągu doby pokonać 500 kilometrów, to oni mogą wstać z łóżka, udać się do sklepu, na spacer...

Zgodnie z planem Krzysztof Jarzębski wkrótce stawi czoła depresji… na pustyni Mojave w Kalifornii.

16 stycznia br. wraz z wolontariuszką Anną Kurkowską, nauczycielką z Pabianic, wyruszy z Warszawy do Los Angeles by zmierzyć się z osławioną Doliną Śmierci na zwykłym wózku inwalidzkim.

Niezbędnego wsparcia udzielili mu prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz i prezes spółki Sunbud Wojciech Jędraszek.

- Krzysztof to wulkan aktywności – charakteryzuje pabianickiego trampa- prezes Jędraszek. – Mamy świadomość, że to on inspiruje nas do większego wysiłku.To wspaniały sportowiec i człowiek.

Plan wyprawy:

16 I - wylot z Warszawy
17 I - wizyta w ambasadzie RP w Los Angeles - spotkanie z Polonią amerykańską
18-19 - maraton pokazowy ulicami Los Angeles
21-24 - przejazd przez Dolinę Śmierci. Łącznie 10 maratonów.
26 I - spotkanie pożegnalne w ambasadzie RP w Los Angeles.
27 I - powrót do Polski.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!