Komunizm i faszyzm pozwalały na mordy. Masowe mordy, w imię wyższości… Co Stalin i Hitler mieli wspólnego ze sobą? A co Putin…?

Choć film krąży po Internecie od ponad roku, dopiero teraz natknąłem się na niego. Film nabiera innego wymiaru dzisiaj, gdy Putin już dokonał aneksji Krymu w imię obrony mniejszości. Gdy Rosja i Rosjanie zafascynowani swoją historią, wpatrzeni w Związek Sowiecki jak w święty obrazek, oskarżają o nacjonalizm i faszyzm kolejne ościenne kraje.

Filmu nie trzeba komentować, ani relacjonować. Ten film po prostu trzeba obejrzeć. Poświęćmy kilka kwadransów naszego cennego czasu, by poznać lub przypomnieć sobie historię zagłady Słowian. Zagłady, o której niesłowiański świat zapomniał. A może nigdy nie chciał tej wiedzy posiadać?


Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!