(© Fot.Marek Bachorski-Rudnicki)

Od nowego roku firmy ubezpieczeniowe podniosą stawki ubezpieczenia OC. Podwyżki mają wynieść u niektórych ubezpieczycieli nawet 9 procent.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC zdrożeje w 2012 roku od 4,8 do 9 procent. Wprost.pl podaje, że w tym roku płaciliśmy już o 11 procent więcej. Jednak dla firm ubezpieczeniowych stawki nadal były nierentowne.

Jak podaje wprost.pl, specjaliści w dziedzinie ubezpieczeń szacują, że podwyżki OC wzrosną znacznie w firmach, w których obowiązują ubezpieczenia korporacyjne i flotowe. Mogą one wynieść nawet 50 proc. Niestety, eksperci informują, że na takiej podwyżce się nie skończy. Ma być ona jeszcze większa.

Czytaj także: Dlaczego płacimy podwójne OC?

Firmy ubezpieczeniowe zwiększą wysokość składek, ponieważ w życie wchodzą nowe przepisy, które wymagają m.in. instalowania nowych części nawet w starych samochodach czy nakładają obowiązek pokrywania kosztów samochodu zastępczego.

W przypadku braku ważnego ubezpieczenia, oprócz mandatu, kierowca będzie musiał zapłacić w nowym roku wyższą karę. Jej górna granica wzrosła z 1980 zł do 3 tys. zł.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!