Samolot Suchoj Superjet 100 Samolot Suchoj Superjet 100

Samolot Suchoj Superjet 100

W czwartek rano ekipy poszukiwawcze natrafiły na szczątki samolotu Suchoj Superjet 100, który w środę zaginął w Indonezji podczas lotu pokazowego. Na pokładzie znajdowało się od 44 do 50 osób i wszystko wskazuje, że nikt z pasażerów katastrofy nie przeżył.

Jak informuje TVN 24 w akcję poszukiwawczą zaangażowano 3 helikoptery oraz 600 ratowników. Rozbity samolot odnaleziono w prowincji Jawa Zachodnia w regionie góry Salak. Szczątki znajdują się na zboczu wulkanu ponad 1700 metrów nad poziomem morza. Odnalezienie wraku potwierdził prezydent Indonezji Susilo Bambang Yudhoyono.

Pewne nie jest, ile osób znajdowało się na pokładzie maszyny. Agencje podawały, że samolotem leciały 44 osoby, a ostatnie doniesienie mówią o 42 pasażerach i 8 członkach załogi. Ponieważ samolot odbywał lot pokazowy na pokładzie znajdowali się przede wszystkim dziennikarze, potencjalni nabywcy Superjeta oraz przedstawiciele rosyjskiej ambasady.

Suchoj Superjet 100 wystartował w środę o godz. 9.21 czasu polskiego. O 9.42 samolot zniknął z radarów w okolicach Dżakarty. Kontakt z załogą urwał się po tym, jak załoga poprosiła o zgodę na obniżenie lotu z 3 tys. do 1,8 tys. metrów. Samolot znajdował się w rejonie masywu Salak, które maksymalnie wzniesienie wynosi ponad 2200 metrów nad poziomem morza.


Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!