Czy gospodarka i ekonomia ma coś wspólnego z niepełnosprawnością? Czy ludzie polityki i biznesu rozmawiają na temat tych mniej sprawnych? Organizatorzy Toruńskiego Forum Gospodarczego na przekór myśleniu społecznemu udowodnią że tak.

W Toruniu 4 i 5 marca 2013 odbędzie się XX jubileuszowa edycja Forum Gospodarczego, jednego z największych kongresów ekonomiczno-gospodarczych w Polsce. W tym roku organizatorzy postanowili również zwrócić uwagę na tematykę związaną z sytuacją osób niepełnosprawnych oraz roli kobiet w biznesie.

Organizatorem imprezy jest stowarzyszenie „Integracja i Współpraca”.
- Tematyka ludzi niepełnosprawnych jest moim zdaniem zaniedbaną sferą społeczną, która jest bardzo ważnym elementem biznesowo-polityczno-aksjologicznym. Nie można z tego środowiska robić świata odrębnego i dlatego trzeba o nim mówić w trakcie każdej konferencji nie tylko przeznaczonych temu tematowi.- podkreśla Jacek Janiszewski, przedstawiciel stowarzyszenia „Integracja i Współpraca”.

Do moderowania spotkania organizatorzy zaprosili Grzegorza Franki – asystent Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych. Prelegentami zgodzili się być: Wojciech Skiba – Prezes PFRON, Longin Komołowski – Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Jan Zając – Prezes Zarządu Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, Robert Szaj - Prezes Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START, Teresa Hernik – Dyrektor Biura Pełnomocnika ds. Osób Niepełnosprawnych, dr Marek Łukomski – Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska EKON.

To prawdopodobnie jedyne Forum Gospodarcze, gdzie obok tematyki związanej z gospodarką, ekonomią pojawi się tematyka związana z niepełnosprawnościami. Organizatorzy podkreślają, że rzesza ludzi z dysfunkcjami z roku na rok się zwiększa i nie można udawać, że ich nie ma w społeczeństwie. Warto zauważyć że dotychczas tematyka osób z niepełnosprawnością była poruszana na spotkaniach i konferencjach związanych z tematyka wykluczeń społecznych. Stowarzyszenie "Integracja i Współpraca" posuwa się o krok dalej. Temat ludzi z dysfunkcjami stawia na równi z tematyką pieniądza, energii, gospodarki... Czy była to odważna decyzja? Z pewnością tak. Forum Gospodarcze będzie imprezą, która zgromadzi przedstawicieli firm i organizacji z całej Polski. A dyskusje i wnioski powstałe podczas panelu mogą się przyczynić w znacznym stopniu do zmiany sytuacji osób niepełnosprawnych w kraju.

Organizatorzy zapraszają 5 marca o godz. 11.30-13.00 do hotelu Filmar (ul. Grudziądzka 45) w Toruniu (wstęp wolny - do momentu zapełnienia Sali).

http://www.forumgospodarcze.pl/

Współautor artykułu:

  • Magdalena Wróbel

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!