Ja tam w żadnego Świętego Mikołaja nie wierzę. Prezenty kupuję sobie sama. Coś jednak musi być na rzeczy, bowiem wczoraj wizytę taką miałam...

Za oknami mojej rezydencji było już ciemno choć oko wykol. Od codziennych zajęć w kuchni oderwał mnie dzwonek do drzwi. Co za licho? - pomyślałam sobie, ponieważ żadnych gości nie spodziewałam się tego wieczoru. Drzwi jednak otworzyłam... i zdębiałam!

Na progu mojej rezydencji stał, no kto? Oczywiście! Nie kto inny jak Święty Mikołaj we własnej osobie. - Przywiozłem suchą karmę dla dla kocich bezdomniaków, którymi się pani opiekuje - gość przeszedł od razu do rzeczy. - Zima idzie - dodał. - Kotom też się od Świętego Mikołaja coś należy.

I właściwie w tej całej historyjce nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie drobny szczegół, który przykuł moją uwagę. Spod śnieżnobiałej brody Świętego Mikołaja wyłaniała się całkiem znajoma mi twarz... O kurcze! - pomyślałam sobie. - Skąd ja to szlachetne oblicze znam? Już wiem!. Dodam tylko, że i Wy to oblicze dobrze znacie. Od wczoraj znowu zaczęłam wierzyć w istnienie Świętego Mikołaja. Bo jak tu jednak nie wierzyć?

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!