Chyba każdy widział choć jeden jego rysunek satyryczny. Ale czy każdy miał już przyjemność odwiedzić galerię autorską artysty?

Krakowska galeria autorska Andrzeja Mleczki, przy ul. św. Jana 14 to nie tylko dobre miejsce na poprawienie humoru. To również idealne miejsce, jeżeli poszukujemy prezentu dla bliskiej osoby. W galerii możemy nabyć reprodukcje, kalendarze, koszulki i różne gadżety z
rysunkami satyrycznymi o różnej tematyce, m. in. podsumowujące zjawiska zachodzące w naszym codziennym życiu, mentalności i obyczajowości. Przy odrobinie szczęścia możemy tu spotkać samego artystę.

Andrzej Mleczko, rysownik, studiował na wydziale architektury Politechniki Krakowskiej. Debiutował w 1971 roku na łamach pisma "Student". Laureat nagrody Brązowej Szpilki '74. Artystę mogliśmy również obejrzeć na szklanym ekranie w filmach Olafa Lubaszenki: "E=mc2" oraz "Chłopaki nie płaczą", w których zagrał epizody.

W swoim dorobku ma kilkadziesiąt książek i albumów poświęconych jego twórczości. Od 1975 roku współpracuje z tygodnikiem "Polityka", w którym ma stałą rubrykę. Swoją galerię autorską w Krakowie założył w 1982 roku, kolejna galeria powstała w 2002 roku, przy ul. Marszałkowskiej 140 w Warszawie.
Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!