Czas planowania wakacji można już zaczynać - jak co roku pojawia się w kalendarzu offowa możliwość: festiwal w Katowicach zacznie się w pierwszy czwartek sierpnia (1 sierpnia) before party i potrwa kolejne trzy dni w Dolinie Trzech Stawów.,

Jak na razie nie wiemy, kto będzie gościem before party 1 sierpnia, ale mamy już pierwsze nazwiska i nazwy artystów potwierdzonych na trzy dni właściwego festiwalu. Będzie to sam Bradford Cox z zespołem! Długo, zdecydowanie zbyt długo oczekiwaliśmy tego występu w Polsce (z resztą ostatnio w ogóle trudno było zobaczyć chłopaków razem, znacznie częściej Bradford występował solo jako Atlas Sound; wciąż jednak oczekuję dobrej przekrojówki z ich rewelacyjnego muzycznego dorobku) - już od ostatniego albumu "Halicon Digest" minęły prawie trzy lata. Trzymajmy kciuki, że tym razem wszystko pójdzie dobre.

Jens Lekman, czyli Szwedzki towar eksportowy, indiepopowy singer-songwriter, z trzema albumami na koncie - w tym świeżym i bardzo przyjemnym "I Know What Love Isn't" z 2012 roku.Metz, chłopaki z SubPopowej stajni: jak to się w tej legendarnej wytwórni lubi zdarzyć, odgrzewają oni dobre tradycje post-punków i hardcore'ów/post-hardcore'ów. A że Sub Pop generalnie z doboru świetnych zespołów słynie, znacie czy nie znacie, możecie śmiało próbować.

Laurel Halo, która już kiedyś prezentowała się polskiej publiczności na krakowskim festiwalu Unsound, i podobno wypadła tam znakomicie. Na poły tanecznie (ale nie tak łatwo, trochę dziwnie), na poły minimalistycznie, generalnie elektronicznie: tak się ta utalentowana panna prezentuje. Dźwięki wprost z Brooklynu w wykonaniu przystojnej blondynki, to można rzecz na pewno.

Wreszcie Merchandise, znów Amerykanie, tym razem z ciepłej Florydy, polecani przez Pitchfork (czyli niektórzy z was już się zapisali na ten koncert, a innym przeszła ciekawość całkowicie) - proponują coś na skrzyżowaniu dream popu i shoegaze'u. Wszystko jasne, prawda?

Od jutra (15 stycznia) można będzie kupić w Off Sklepie bilety w specjalnych cenach, a pierwsze trzysta osób może liczyć na designerski bonus: notes Off zaprojektowany przez Martę Ignerską.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!