Pierwszy weekend sierpnia to coroczna feta w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach - pora na nową porcję artystów dbających o muzyczne ekstazy: The Walkmen, The Pop Group, Thee Oh Sees...

Oj długo kazano nam czekać na kolejną dawkę obietnic pięknego lata w Katowicach - ale wiadomo było, że wiadomości okażą się pierwszorzędne. Sporo osób czekało niecierpliwie ogłoszenie The Walkmen na ich pierwszym (czyżby coś mi umknęło?) koncercie w Polsce. Ta grupa to kanon alternatywy i mnóstwo doskonałych płyt, które po prostu trzeba znać - muzycznie rewelacyjni, z charakterystycznym zawodzącym wokalem i krytycznymi, błyskotliwymi tekstami. Nie sposób się nie zakochać.

A brzmi to mniej więcej tak:Ach będzie upalnie!

Dalej:

Thee Oh Sees - inna nieco, acz nie mniej potężna, grzałka wprost ze Stanów Zjednoczonych - ten zespół ćwiczy mięśnie od 15 lat, tu nie może być pomyłek.

The Pop Group - wyjadacze post-punka prosto z epoki, kiedy ta muzyka miała jaja (lata 70-te, Wielka Brytania - resztę sobie domyślicie;)).

Alunageorge - rewelacja z gatunku nowoczesnego R&B. W ubiegłym roku ten zespół narobił sporego mieszania swoimi kobiecymi, miękkimi dźwiękami.

Blondes - dwóch chłopaków z Nowego Jorku, przyjemna elektronika, której proponuję przysłuchać się uważniej na ihttp://www.blondeblondeblondes.com/

tres.b - nie inaczej, ale sami laureaci Paszportu Polityki za rok 2012. Obok tego rewelacja - reaktywacja Super Girl & Romantic Boys na waszych oczach oraz Bisz/B.O.K, czyli rzut uchem na polski hip-hop, który wciąż bywa dobry.

Zapraszamy serdecznie - http://www.off-festival.pl/Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!