Spółka GG Networks sprawiła zapewne, że użytkownicy telefonów z Windowsem rozpromienili się, jak słoneczko w logo komunikatora GG. Wersja na Linuksa jest już w drodze.

Poniedziałek nie jest lubiany przez wszystkich. Po weekendzie czekają nas obowiązki, praca... Humor, przynajmniej użytkownikom smartfonów z systemem Windows Phone, stara się poprawić spółka GG Networks. Dzisiaj, do pozostałych wersji beta komunikatora przeznaczonych na inne platformy, dołączyła bowiem wersja na system mobilny od Microsoftu.

Wydana dziś aplikacja, według zapewnień spółki GG Networks, została dobrze dostosowana do kafelkowego wyglądu Windows Phone. Powiadomienia się pokazywane w tzw. kaflu GG, który jest także skrótem do aplikacji dostępnym na ekranie domowym.

Microsoft pokazał tablety Surface. Chce przełamać dominację iPada?


Wersja komunikatora przeznaczona na system mobilny Microsoftu, stara się wpisywać w cechy Windows Phone - postawiono przede wszystkim na prostotę. Wydaje się, że komunikator dostał jedynie najpotrzebniejsze opcje. Zaprezentowane wydanie nie jest tak rozbudowane jak np. wersja na Androida, która posiada niemal wszystkie opcje dostępne na dotychczas jedynej, desktopowej wersji komunikatora przeznaczonej dla systemów z rodziny Windows.

Profil autora na Google+

Planowana jest także wersja na systemy z rodziny Linux, dotychczas nie udało mi jednak się uzyskać żadnych szczegółowych informacji na ten temat:

Pracujemy nad wersją dla Linuksa (...). Na tym etapie nie chcemy podawać przedziału czasowego, dokładamy starań, aby wersja ta ukazała się tak szybko jak to możliwe. Udostępnimy ją, gdy będziemy pewni, że może trafić do użytkowników - powiedział Jarosław Rybus, Rzecznik Prasowy spółki.

Chociaż nie wiadomo, kiedy to nastąpi zapewniono mnie, że kolejne elementy platformy GG są sukcesywnie udostępniane. Mamy nadzieję wkrótce poinformować o wersji dla użytkowników Linuksa - dodano.

Komunikator znany wcześniej jako Gadu-Gadu dorobił się nowej nazwy - GG. Wraz z nią zmieniło się także logo. Zostało ono przeprojektowane, aby według najnowszych trendów, stać się bardziej proste i nowoczesne. Tak naprawdę, zmiany przeprowadzone w lutym tego roku były raczej kosmetyczne. Prezentują one jednak ogólny kierunek w jakim ma podążać kultowy komunikator - wspomniana prostota i nowoczesność.

Nowa wersja komunikatora ma być dostępna na różne platformy, w tym mobilne. Wydano już wersje beta na Windows, Mac OS X, iPhona, Androida, Symbiana, dostępną poprzez przeglądarkę internetową, a dzisiaj również tę dedykowaną Windows Phone. Dzięki witrynie beta.gg.pl, można uzyskać do nich szybki dostęp.

Oprócz dostępności na dużą ilość systemów, komunikator zyskał m.in. dedykowany dysk na którym można przechowywać do 3GB plików, synchronizację rozmów i kontaktów online czy aplikacje zewnętrzne.

GG na Windows Phone można pobrać z Marketplace czyli sklepu z aplikacjami, doskonale znanego użytkownikom smartfonów z systemem mobilnym Microsoftu.

Profil autora na Google+


Znajdź nas na Google+

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!