Dziś alarm przeciwpowodziowy ogłoszono w Warszawie Dziś alarm przeciwpowodziowy ogłoszono w Warszawie

Dziś alarm przeciwpowodziowy ogłoszono w Warszawie. (© Mariusz Michalak)

Przez Mazowsze przechodzi kolejna fala powodziowa. Nie jest już tak niebezpieczna jak poprzednie, ale mimo tego wojewoda ogłosił stan alarmowy i stan pogotowia przeciwpowodziowego w niektórych powiatach. Dziś alarm przeciwpowodziowy ogłoszono w Warszawie.

Kolejna, czwarta już tego roku fala powodziowa spodziewana jest w stolicy we wtorek ok godziny 11. Wisła może wtedy osiągnąć poziom 670 cm. Oznacza to, że stan alarmowy zostanie przekroczony o 20 cm.

Niestety meteorolodzy nie mają dobrych informacji. Jak czytamy na TVN Warszawa deszczowa pogoda utrzyma się do czwartku. Jutro ma padać nad ranem. W środę i czwartek opady pojawią się popołudniem. Meteorolodzy zapewniają jednak, że opady te nie wpłyną znacząco na sytuację powodziową.

Alarm powodziowy wprowadzono także w Płocku oraz powiatach warszawskim zachodnim, legionowskim, nowodworskim, płońskim, sochaczewskim i płockim. Wcześniej alarm został wprowadzony w powiecie lipskim, zwoleńskim (od 3 września), kozienickim (od 4 września), grójeckim, garwolińskim, otwockim, piaseczyńskim (od 5 września).

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!