Piraci na szczudłach, afrykańskie rytmy djembe, basen z piłeczkami, pokazy psów policyjnych i wozów strażackich – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały w Łodzi na maluchy, obchodzące I Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Łodzi.

Na rynku łódzkiej Manufaktury od wczesnych godzin rannych pojawiały się grupy dzieci wraz ze swoimi opiekunami. Do dyspozycji maluchów było wiele atrakcji. Największym zainteresowanie cieszyły się pokazy psów policyjnych oraz sprzętu strażackiego, a także suchy basen z piłeczkami. Maluchy z uśmiechami na pomalowanych w różne wzorki i postaci twarzach, korzystały z wszystkich przygotowanych dla nich niespodzianek.
Przedszkolaki odwiedzili także jedyne w Polsce Muzeum Fabryki, Kinderplanetę i Pałac Poznańskiego. - Jest to pierwszy ogólnopolski, a trzeci wojewódzki Dzień Przedszkolaka. My, wychowawcy, ciągle poszukujemy nowych form dla wychowania przedszkolnego. I właśnie ten dzień jest doskonałym pomysłem wpisującym się w nowatorskie metody wychowania – mówi Anna Wojciechowska, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 100 w Łodzi, współorganizatorka imprezy.

Ogromne zainteresowanie obchodami Dnia Przedszkolaka od dwóch lat sprawiło, że organizatorzy postanowili w tym roku rozszerzyć zakres imprezy. – Zaprosiliśmy przedszkola z całej Polski do włączenia się w nasze spotkanie. Przyjechały dzieci m.in. z: Częstochowy, Sieradza, Piotrkowa Trybunalskiego, Koluszek i Brzezin. - Jest to swoista integracja środowiska przedszkolnego naszego kraju, a przede wszystkim województwa – dodaje Wojciechowska.

Przed południem w Pałacu Poznańskiego odbyła się prezentacja dorobku łódzkich przedszkoli.

Krótka prezentacja ukazała wychowanie przedszkolne na tle historii Łodzi i jej rozwoju. Z kolei dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 105 wykonały układ taneczny do utworu „Prząśniczki”. - Tym to układem, podczas eliminacji w maju, przedszkolaki wywalczyły sobie prawo do występu podczas dzisiejszej gali – mówi MagdalenaKowalczyk z Przedszkola Miejskiego nr 105 w Łodzi. Występom dzieci przyglądali się przedstawiciele Urzędu Miasta, Kuratorium Oświaty oraz Wydziału Edukacji.
Mimo że I Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka utrzymany był w konwencji powitania jesieni, maluchom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, która jeszcze bardziej sprzyjała radosnej zabawie i świętowaniu. Czy takie imprezy są potrzebne? Oczywiście, że tak! Dzieci lubią się bawić i być ze sobą. Niech jak najdłużej czerpią radość z tego, że są dziećmi – dodaje dyrektor Wojciechowska. I potwierdzają to słowa samych zainteresowanych. – Za rok też tu przyjdziemy! – deklarowały przedszkolaki, opuszczając łódzką Manufakturę.
Znajdź nas na Google+

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!