Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ogólnopolski Dzień Trzeźwości

Antoni Urbanek
Antoni Urbanek
Poniedziałek poprzedzający Święta Wielkanocne obchodzony jest jako Ogólnopolski Dzień Trzeźwości, który ma na celu zwrócenie uwagi na problem alkoholizmu i wynikające z tego zagrożenia.

Stowarzyszenia abstynenckie na terenie całego kraju będą prowadziły kampanię polegającą na promowaniu działalności ruchu abstynenckiego.
W siedzibach stowarzyszeń przez cały dzień będą pełnione dyżury konsultacyjno-edukacyjne.
W większości stowarzyszeń odbywać się będą spotkania profilaktyczno-edukacyjne z młodzieżą, spotkania edukacyjno-informacyjne z rodzicami, spotkania z specjalistami terapii, zajęcia w promowaniu zdrowych form spędzania wolnego czasu jako działań rehabilitacyjnych i profilaktycznych, wyświetlane będą prezentacje multimedialne.
Ten dzień jest okazją, by otwarcie rozmawiać o problemach rodzin dysfunkcyjnych i informować o działaniach, które mają pomóc wyjść z nałogu i wytrwać w trzeźwości.

Na terenach miast organizowane są zazwyczaj akcje profilaktyczne, seminaria, konferencje profilaktyczne, akcje policji - trzeźwość na drogach.

Pamiętajmy:
Nadużywanie alkoholu, jest jednym z największych problemów naszego społeczeństwa, który ma zasadniczy wpływ na degradację człowieka, jego bierną postawę w otaczającej go rzeczywistości. Negatywnie wpływa także na rodzinę, a przede wszystkim dzieci i młodzież. Szkody zdrowotne, materialne, rozwojowe i emocjonalne są bardzo trudne do usunięcia i długotrwałe. Młodzież coraz częściej poprzez alkohol komplikuje sobie życie.
Problemy dotyczące spożywania napojów alkoholowych są często przyczyną rozwoju wielu poważnych chorób oraz innych problemów społecznych, takich jak dysfunkcja i rozpad rodziny, niedobory wychowawcze i rozwojowe dzieci, przemoc w rodzinie, czy inne zachowania karalne.
Osoby uzależnione od alkoholu i ich rodziny stanowią grupę zagrożoną wykluczeniem społecznym, dlatego konieczne jest podejmowanie oraz wspieranie działań na rzecz ich reintegracji społecznej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto