Okno Życia w Warszawie Okno Życia w Warszawie

Okno Życia w Warszawie. (© Piotr Andrzejak)

Przedstawiciele Episkopatu Polski i Caritas Polska zdecydowali o utworzeniu następnych Okien Życia. Pozwolą one ocalić kolejne nowo narodzone, niechciane dzieci. Matce pozostawiającej noworodka zapewnią anonimowość a dziecku bezpieczeństwo.

Okna Życia powstaną w kolejnych polskich miastach m.in. w Ełku, Tarnowie, Starym Sączu, Poznaniu i Radomiu.

Jak wygląda takie Okno? Jest to specjalne miejsce z ogrzewaniem i wentylacją. Okno otwiera się od zewnątrz i od środka. Wewnątrz okna jest miejsce na pozostawienie niemowlęcia. Po otwarciu okna uruchamia się alarm informujący siostry, o pozostawieniu dziecka.

"Okno Życia" jest miejscem, w którym matka, może anonimowo zostawić nowo narodzone dziecko, nie narażając go na niebezpieczeństwo. Powstało również po to, aby zwrócić uwagę na ciągle aktualny problem dzieci porzucanych na ulicach, śmietnikach czy w ściekach.

Obecnie Okna Życia funkcjonują w Krakowie, Łodzi, Częstochowie i Warszawie. Dzięki nim ocalono kilkanaście noworodków. Warto o tym przeczytać w poniższym
artykule.

Współautor artykułu:

  • Piotr Andrzejak

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!