W najbliższą niedzielę, 8 stycznia, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 20. Organizacja Jurka Owsiaka w tym roku będzie grała dla matek z cukrzycą, będących w ciąży oraz na rzecz zakupu najnowszego sprzętu medycznego.

20 lat minęło
Trudno uwierzyć w ewenement Jurka Owsiaka i jego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co roku w drugą niedzielę stycznia w całej Polsce możemy zobaczyć wolontariuszy z puszkami oraz charakterystycznym serduszkiem, które tego dnia posiada chyba każdy nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. I nie było by w tym nic niezwykłego - w kraju funkcjonuje wiele organizacji tego typu - gdyby nie fakt z jakim rozmachem działa Orkiestra w ten jeden dzień oraz jak chętnie pomagamy ludziom.

Wystarczy popatrzeć na liczby:

W Polsce żyje około: 38 200 037 ludzi (dane na 2011 r.)
XIX Finał WOŚP-u przyniósł: 47 248 415,05 złotych zysku
Liczba wolontariuszy: ponad 120 tys. osób.
Cel: pomoc dzieciom z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi
Osoby: Jurek Owsiak, człowiek który poruszył serca całego narodu, mobilizując każdego do wrzucenia symbolicznej złotówki.

A skoro liczby nie kłamią, w tym roku, na 20. urodzinach Orkiestry, powinniśmy mieć kolejny rekord. Tym bardziej, że na allegro pojawiają się już pierwsi faworyci - perełki. Dużą popularnością cieszy się Rajdowe porsche cayenne Adama Małysza, którego licytacja trwać będzie jeszcze 24 dni. Po raz pierwszy wystawiony został Amerykański Chopper przygotowany przez Paula Jr. z Paul Jr. Designs oraz jak zawsze specjalny numer GG.
Oczywiście z niecierpliwością czekamy na licytację złotego serduszka, które rozpala emocje do czerwoności. O tym wszyscy nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami, będą mogli się przekonać już w najbliższą niedzielę 8 stycznia. Jeśli nie macie ochoty licytować serduszek, kart telefonicznych, samochodów, czy specjalnie na te okazję przygotowanych przez NBP monet w kształcie serca, rozgrzać możecie się pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Pierwsze koncerty już od godz. 14. Miłośnicy biegania zaproszeni są na coroczny bieg "Policz się z cukrzycą".

Zapraszam do zapoznania się z programem. Pamiętajcie: już w niedzielę gramy do końca świata i jeden dzień dłużej. Program Imprez WOŚP

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!