http://www http://www

http://www.youtube.com/watch?v=q7r78l5Q4Ks

British Union for the Abolition of Vivisection (BUAV) ujawnił taśmę wideo, na której zarejestrowano okrutne testy na myszach i królikach, m.in. łamano im długopisami kręgosłupy. O sprawie poinformował "The Sunday Times".W ośrodku Wickham Laboratories w brytyjskim Hampshire zadawano nie potrzebne cierpienie tylko po to by sprawdzić działanie środka Dysport. Jest on bardzo podobny do botoksu i również wygładza zmarszczki. Wobec mysz i królików w laboratorium stosowano okrutne tortury. Jednym z nich było łamanie myszom kręgosłupów długopisami, którymi później wypełniano dokumenty.

Ponadto jest im podawana dawka śmiertelna (LD50). Po jej wstrzyknięciu następuje u zwierząt stopniowy paraliż, drgawki wywołujące szamotanie na boki oraz poważne problemy z oddychaniem tuż przed śmiercią co wskazuje na okropne cierpienie. Unieruchamiano na kilka godzin również króliki, którym wstrzykiwano narkotyki. Krótki film pokazujący te drastyczne praktyki został nakręcony z ukrycia, w przeciwnym razie nikt by się nie dowiedział o tym co w Wickham Laboratories naprawdę się dzieje.

Do "The Sunday Times" wideo dostarczyła organizacja British Union for the Abolition of Vivisection (BUAV). Ujawnienie nagrania doprowadziło do wszczęcia śledztwa w tej sprawie. Bierzemy tą sprawę na poważnie i podejmiemy pilne działania w celu jej dalszego zbadania - wypowiedział się dla gazety rzecznik prasowy Home Office. Sam materiał wideo był przygotowywany osiem miesięcy zanim ujrzał światło dzienne.

Pomimo istnienia przepisów ściśle określających metody humanitarnego uśmiercania zwierząt i tak dochodzi do wręcz masowych mordów laboratoryjnych "obiektów" bez zwracania na cierpienie jakie przy tym przeżywają. Wykazano również, że w Wickham Laboratories zabito 41 088 myszy w okresie od stycznia do czerwca tego roku aby przetestować działanie Dysportu.


Źródło:
The Sunday Times

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!