(© fot. Materiał Inwestora)

Mieszcząca się na osiedlu Zakrzów we Wrocławiu ulica Okulickiego wreszcie doczeka się remontu. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Od momentu oddania Autostradowej Obwodnicy Wrocławia ulica Okulickiego stała się łącznikiem dla wielu mieszkańców Psiego Pola Zawidawia, którzy tędy właśnie rano jadą do pracy w kierunku miasta a po południu nią wracają.
-Ponieważ samochodów ciągle przybywa, bo dzielnica się rozrasta stan tej od dawna nieremontowanej ulicy stale się pogarsza – mówi przewodniczący Rady Osiedla Psie Pole Zawidawie— Wojciech Błoński. Rada Osiedla od lat starała się o remont ulicy, zwykłe łatanie dziur już dawno przestało wystarczać – dodaje.

Jak się okazuje udało się wreszcie osiągnąć cel. Okulickiego zostanie poddana gruntownej przebudowie o cały rok wcześniej. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku a nie w 2015.

Z tego, co mi wiadomo-mówi Błoński, komisja przetargowa Wrocławskich Inwestycji rozstrzygnęła właśnie przetarg, na podstawie, którego wyłoniono wykonawcę. Z ofertą 12 mln zł ulicę Okulickiego przebuduje firma Skanska. Prace mają rozpocząć się na jesieni tego roku i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem potrwać rok.

W dodatku, jak mówi przewodniczący rady osiedla prace zbiegną się z dawna oczekiwaną w tym rejonie budową kanalizacji. Na Zakrzowie powstanie kolektor ściekowy, co umożliwi w tym rejonie dalszą rozbudowę węzła sanitarnego.

-Ważne podkreślenia jest to, że przy okazji powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe- mówi Błoński. W dodatku wymieniona zostanie cała infrastruktura podziemna. Ale to jeszcze nie koniec, bo przy okazji zyska również pętla autobusowa, która także zostanie przebudowana przy zbiegu ulic Stoczniowa-Księżycowa. W dodatku ulica Księżycowa na całej długości otrzyma nową nawierzchnię-dodaje.

Obecnie pozostaje mieszkańcom trzymać kciuki za uprawomocnienie się przetargu i ogłoszenie przez komisję przetargową harmonogramu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pod koniec 2015 roku mieszkańcy Zakrzowa będą mogli cieszyć się z wykonanego remontu.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!