Kalendarz podzielony nie na miesiące, ale według znaków zodiaku i z aktorami w rolach głównych - to najnowszy pomysł marketingowy olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza.

Fani Teatru im. Stefana Jaracza mogą się zaopatrzyć w nowy gadżet związany z olsztyńską sceną - oryginalny kalendarz ścienny z podobiznami aktorów. Twórcami kalendarza są asystent dyrektora teatru ds. programowych, znany prozaik Mariusz Sieniewicz, graficzka Larysa Materne i scenograf Grażyna Jaśkiewicz-Steranko. Zdjęcia są autorstwa Beaty Kowalczyk i Wojciecha Sękowskiego.

Pisanie o kalendarzu w drugiej połowie marca wcale nie jest bez sensu, ponieważ nie zaczyna się on od stycznia, ale zgodnie z nazwą - od pierwszego znaku zodiaku, czyli Barana. Każda strona kalendarza przedstawia aktorów Teatru Jaracza (dyrekcja prezentuje się na okładce) wystylizowanych na znaki zodiaku. Artyści nie przedstawiają własnych znaków zodiaku, bo po zerknięciu w metryki okazało się, że niektóre byłyby nadreprezentowane, a niektóre nie miałyby żadnego przedstawiciela. Zdecydowano więc, że aktorzy zagrają wybrane astrologiczne symbole.

Artystyczne przedstawienia znaków zodiaku uciekają od dosłowności. Strzelce, czyli Joanna Fertacz i Artur Steranko, to para strzelców... z Dzikiego Zachodu, Byki to chłopaki "po byku" - Marcin Kiszluk, Marcin Tyrlik i Jarosław Borodziuk, Skorpiony Milena Gauer i Grzegorz Gromek są uwodzicielskie i niebezpieczne... Część fotografii w prosty sposób odnosi się do nazwy znaku, inne z kolei nawiązują do cech charakteru przypisywanych ludziom urodzonym w określonym czasie astrologicznym. Na 14 w sumie kartach kalendarza prezentuje się cały zespół aktorski olsztyńskiego teatru (a nawet więcej - bo pojawiają się też potomkowie) wraz z dyrekcją. Rekwizyty i kostiumy na potrzeby sesji wygrzebano z przepastnych magazynów Jaracza.

"Teatr Zodiaków" to kolejna tego typu inicjatywa promocyjna Jaracza. W 2008 roku olsztyńscy teatromani mogli zaopatrzyć się w książkowy kalendarz zawierający informacje o najważniejszych wydarzeniach kulturalnych na Warmii i Mazurach oraz ciekawostki i wspomnienia z historii Teatru Jaracza. Tegoroczny kalendarz można kupić w kasie Teatru Jaracza w Olsztynie - kosztuje jedynie 20 zł. Plansze "Teatru Zodiaków" są obecnie prezentowane na wystawie w foyer teatru.
Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!