W Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbył się casting do "You Can Dance. Po Prostu Tańcz!". Jest to pierwsza tura rywalizacji. Od występu w telewizyjnym show zwycięzców dzielą jeszcze kolejne przesłuchania przed jurorami.

By wystąpić przed jurorami do Wrocławia przyjechało ponad 150 młodych ludzi. Rejestrowali się od godziny 8:00 w Narodowym Forum Muzyki, ale niektórzy długo czekali na wejście do sali castingowej. Tak samo jak w zeszłych latach, każda osoba w wieku 16-30 lat mogła wziąć udział w castingu, niezależnie czy jest amatorskim czy profesjonalnym tancerzem.

Uczestnicy prezentowali przed jurorami swoje umiejętności – najpierw tańczyli grupowo do muzyki zaproponowanej przez organizatorów, później – indywidualnie do muzyki wybranej przez siebie. Organizatorzy szacują, że 20-30 uczestników otrzyma po dzisiejszym występie niebieską opaskę, która oznacza, że pojadą do Warszawy na ostatni casting, który odbędzie się 4 stycznia. O wyjazd do Warszawy chętni będą mogli jeszcze rywalizować w Gdańsku (15 grudnia), Szczecinie (18 grudnia), Katowicach (20 grudnia) i Warszawie (4 stycznia).

Na castingu w Warszawie ostatecznie rozstrzygnie się, kto pojedzie na warsztaty. Tam zwycięzców ze stolicy czekają kolejne wyzwania – ćwiczenia i trening pod czujnym okiem organizatorów. Na warsztatach zostanie wybranych 14 osób, które zobaczymy w transmitowanym na żywo finale. Na tym ostatnim etapie o zwycięstwie decydują głosy publiczności; nagrodą jest stypendium w renomowanej szkole tańca oraz 100 tys. złotych. Jest o co walczyć. Show będzie emitowane w TVN wiosną 2016.

Damazy Podsiadło (aip)

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!