Występ 4 Radomszczańskiej Drużyny Harcerek Występ 4 Radomszczańskiej Drużyny Harcerek

Występ 4 Radomszczańskiej Drużyny Harcerek (© Paweł Dudek)

Zakończył się kolejny etap przesłuchań konkursu piosenki w ramach festiwalu OPAL. Tym razem śpiewali "wędrownicy" (czyli członkowie ZHP, którzy mają co najmniej 16 lat).

W tej części przesłuchań wystąpiło 17 zespołów. Reprezentowały one różne drużyny harcerskie z całej Polski, m.in. z Katowic, Łodzi, Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego czy też Jaworzna.

- Widziałam wszystkie występy odbywające się w ramach tej kategorii wiekowej na telebimie. Muszę przyznać, że poziom jest naprawdę wysoki - mówi Ania, harcerka z Radomska.

- Uważam, że najważniejsza jest dobra zabawa więc nie przejmuję się tym, które miejsce zajmę z moim zespołem - powiedział po występie Piotrek, który do Radomska na OPAL zawitał po raz drugi.

Rozstrzygnięcie konkursu piosenki nastąpi w sobotę po godz. 17 w czasie tzw. Wielkiego Finału. Wówczas na scenie przed publicznością zaprezentują się zespoły, które zajęły trzy najlepsze miejsca w swoich kategoriach - zuchy (6-10 lat), harcerze (11-15 lat), wędrownicy (16 i więcej lat) oraz open (zespoły spoza ZHP).

Konkurs piosenki jest zaledwie jednym z pięciu konkursów, które odbywają się w ramach XXV Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Artystycznego OPAL w Radomsku. Oprócz tego uczestnicy festiwalu rywalizują w konkursie recytatorskim, literackim, fotograficznym oraz plastycznym. Oficjalna strona festiwalu znajduje się pod adresem www.opal.zhp.pl.

Serwis dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24.pl objął patronat medialny nad XXV Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalem Artystycznym OPAL.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!