Wczoraj wieczorem ogłoszono kolejnych artystów zaproszonych na jubileuszową edycję festiwalu. Dziesięciolecie świętować będzie pomiędzy 30 czerwcem a 3 lipcem.

Pierwszy jest The Streets - brytyjski raper po raz drugi zaproszony na festiwal w Gdyni, który wyróżnia się energetycznymi występami. Po przerwie wraca z nowym, wydanym zaledwie kilka dni temu albumem "Computers and Blues".

Nie taką znowu niespodzianką, ale na pewno świetną wiadomością, jest występ Pulp - wiemy od kilku miesięcy, że zespół reaktywował się i będzie grał sporą trasę z tej okazji, przypominając swoje szlagiery. Zdecydowany klasyk w artystycznym zestawie.

Młodzieńcem obiecującym i utalentowanym jest popowy singer-songwritter z lekką chrypą, Paolo Nuttini. Szkocki artysta z włoskimi korzeniami będzie dobrą propozycją na festiwalowe wyciszenie.

Wreszcie The Wombats, których jakiś czas temu promowało MTV2 - szczególnie przy okazji klasycznego wprost dla gatunku indie reprezentanta, utworu "Let's Dance to Joy Division". Dla fanów The Kooks, Arctic Monkeys, Razorlight i całej alternatywnej ligii.

Dla zniecierpliwionych, nie mogących się doczekać, nie znających Opener'a, i wszystkich innych zainteresowanych - na stronie http://www.opener.pl/pl od godziny 11 dostępny jest zapis koncertu Skunk Anansie (bomba energetyczna) z ubiegłego roku. Odnajdziecie tam też ceny karnetów, szczegóły dotyczące noclegów i inne niezbędne informacje związane z gdyńskim festiwalem.Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!