(© Zoe CC BY 2.0 flickr)

Line-up Open'er Festival 2015 wciąż rośnie. Poznaliśmy kolejnych wykonawców, którzy w dniach 1 - 4 lipca zagrają na gdyńskiej scenie. Mowa o Modest Mouse, Refused, Of Monsters and Men i Django Django.

Kolejna edycja Open'era zaplanowana jest na dni 1 - 4 lipca, w tym samym miejscu, gdzie odbywa się już od kilku lat: na wojskowym lotnisku w Gdyni. Na scenie wystąpią m.in. St. Vincent, Alt-J, Eagles of Death Metal, Jonny Greenwood & London Contemporary Orchestra, Jose Gonzalez, Kasabian, Swans, The Dumplings i Flume.

Dziś już wiemy, że do grona wykonawców dołączają: ikona amerykańskiej alternatywy - Modest Mouse, szwedzki zespół, który miał ogromny wpływ na m muzykę - Refued, magiczni Of Monsters and Men i artrockowcy z Django Django.

Modest Mouse to jedna z tych grup, które mają status kultowej i całkowicie na niego zasługują. W Polsce jeszcze nigdy nie koncertowali. Najbliższej byliśmy dla lata temu, ale zespół ostatecznie odwołał całą europejską trasę w tym koncert na Open'erze. Muzycy dotrzymali słowa o powrocie, dlatego zobaczymy ich w lipcu na Open'erze. I to z zupełnie nowym materiałem.

Zobacz także: Przystanek Woodstock 2015: Illusion i Lipali dołączają do gwiazd festiwalu

Refused to szwedzki zespół, jeden z najbardziej wpływowych zespołów w historii hardcore punku. Wystąpią na Alter Stage.

Django Django - W 2012 zaliczyli wymarzony debiut płytowy. Recenzenci zachwycali się ich muzyczną erudycją, mieszaniem gatunków i rozpostarciem wpływów od niemieckiego krautrocka do łagodnego indie rocka The Shins. W Gdyni usłyszymy materiał z ich nowej płyty.

Of Monsters and Men - Kolejny z serii muzycznych islandzkich fenomenów, które swoją naturalnością zadziwiają świat i osiągają sukces liczony w setkach tysięcy fanów na koncertach. Od listopada ubiegłego roku Of Monsters and Men pracują nad nowym albumem. W Gdyni możemy się więc spodziewać wielu nowych piosenek.

Źródło:opener.pl

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!