(© screen z YouTuba)

Wszyscy wielbiciele muzyki, którzy nie moga przyjechać do Gdyni, mają niepowtarzalną okazję, aby uczestniczyć na żywo w tym wielkim wydarzeniu muzycznym. Internauci z całego świata po raz pierwszy w historii będą oglądać wybrane koncerty tegorocznego Open'era na żywo poprzez serwis YouTube!

Festival Open'er zaczyna się 4 lipca i będzie organizowany już po raz jedenasty. Wygląda na to, że będzie to edycja bez precedensu, ponieważ pierwszy raz w historii to wielkie wydarzenie muzyczne będzie można zobaczyć na żywo w serwisie YouTube.

Pierwsza transmisja będzie miała miejsce już 4 lipca o godz. 17 na oficjalnym kanale, który znajduje się pod adresem internetowym youtube.com/opener. Festiwal Open'er, który potrwa do 7 lipca, będzie nadawał bezpośrednie przekazy przez YouTube'a każdego dnia. Wspaniałą wiadomością dla fanów muzyki jest fakt, że będą go mogli oglądać nie tylko Polacy, ale także ludzie z innych krajów.

Wśród artystów, których będzie można obejrzeć na żywo w transmisjach, są m.in.: New Order, Orbital, Gogol Bordello, penderecki//greenwood, Major Lazer, Bloc Party, Nosowska czy też Julia Marcell.

"Przekaz na żywo z festiwalu Heineken Open’er to jeden z ważniejszych momentów w historii polskiego YouTube i jednocześnie niespodzianka dla użytkowników na 5-te urodziny serwisu w Polsce. Festiwal będzie miał nie tylko lokalną widownię - udostępniamy go światowej społeczności YouTube i będzie to niewątpliwie największe dotychczas wydarzenie muzyczne nadawane na żywo z Polski" - informuje Maciej Sojka, który odpowiada za współpracę YouTube z twórcami profesjonalnymi w Europie Środkowej i Wschodniej, którego słowa są cytowane w serwisie komputerswiat.pl.

Godnym podkreślenia jest także fakt, że internauci, którzy zamierzają korzystać ze strony youtube.com/opener będą mieli możliwość nie tylko śledzić na żywo transmisje z tego wydarzenia, ale także udostępniać sobie nawzajem treści na nich zamieszczone za pomocą powiązania z serwisami społecznościowymi.

Przekazy na żywo, poprzez serwis YouTube, zdobywają coraz większą popularność. Na całym globie często organizowane są transmisje live, zarówno z festiwali muzycznych, jak i koncertów. Przykładem może być występ na żywo grupy muzycznej Coldplay, który w październiku 2011 r. obejrzało przed ekranami monitorów 19 mln ludzi.

Już niedługo przekonamy się, czy Festiwal Open'er też odniesie sukces poprzez serwis YouTube.

Znajdź nas na Google+

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!